Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Nakielscy uczniowie łamali sowieckie szyfry. Towarzyszył im prezes IPN

Instytut Dziedzictwa Narodowego zorganizował przejazd ciężarówką #po całej Polsce, aby zaprezentować Polakom grę komputerową pt. „Gra Szyfrów”. Jednym z dwudziestu przystanków była przystań w Nakle.

Ciężarówka naszpikowana elektroniką zawitała do nakielskiej przystani 21 września. Tam mieszkańcy Nakła, mieli okazje poznać grę pt. „Gra Szyfrów”, której nadrzędnym celem jest edukacja historyczna. Przyjazd samochodu ciężarowego jest etapem projektu „MEiN” pt. „Gry w edukacji”, w ramach którego wystawa mobilna odwiedzi w sumie 20 miast w całej Polsce. Akcji towarzyszył prezes IPN – Karol Nawrocki, którego można było spotkać na przystani o 14:00. Wystawa została rozstawiona od 10:00 i była skierowana głównie do młodzieży szkolnej, która przyjeżdżała na przystań nakielską, aby zapoznać się z produktem IPN.

Sama gra, jest tzw. grą przygodową, gdzie gracz wciela się w postacie, które przyczyniły się do zniszczenia sowieckiego pociągu pancernego, podczas walk o Korosteń w 1920 roku. Gracz bierze udział w czterech poziomach gry, gdzie kolejno: łamie sowiecki szyfr, włamuje się do zajezdni tramwajowej, otwiera sejfu i przeprowadza sabotaż szyn kolejowych. Przygoda jest przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby (czyli gracz widzi grę z „oczu” wirtualnego bohatera).

Sama gra jest dostępna za darmo na platformie Steam i z aplikacji na telefony: App Store czy Sklepu Play. Gra się ukazała na komputery osobiste z systemem Windows i smartphone'ach.

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  kuba, w dniu 22-09-2022 09:51:06 napisał:

  Cały program jest do pobrania w internecie .

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Krytyk Społeczny , w dniu 22-09-2022 17:16:18 napisał:

  Prezesa IPN zapraszam do UG i przedstawienia urzędnikom- w tym Burmistrzom miasta stanowiska w zakresie zakazu propagowania komunistycznych symboli .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)