Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

27 października 2020

Nakielska Liga Pływania 2020. W zawodach wystartowało ponad 100 osób

fot. UKS Czwórka Nakło

fot. UKS Czwórka Nakło

Dnia 25.10.2020 roku na nakielskiej pływalni NAQUARIUS odbyły się# zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawodnicy biorący udział w Nakielskiej Lidze Pływania rywalizowali na dystansie 50m stylem motylkowym, grzbietowym, dowolnym i klasycznym w sześciu kategoriach wiekowych. Dodatkowym wyścigiem w tym roku był start na 100m stylem zmiennym, który zawdzięczamy Partnerowi Klubu, którym jest Polski Cukier.

W niedzielnych zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z prawie wszystkich szkół naszego powiatu. Rywalizacja przebiegała w dalece od oczekiwań organizatorów scenerii ale w obecnej sytuacji pandemicznej i tak wszyscy byli zadowoleni. By spełnić wymogi bezpieczeństwa zawody odbyły się bez publiczności a zawodnicy przestrzegali zasad sanitarnych. Podzielono również zawody na dwa bloki. W pierwszej części startowali zwodnicy klasy V, IV i młodsi a starsi uczniowie swoje wyścigi rozpoczynali po godzinie 12.00. Dla wielu zawodników były to pierwsze zawody od wiosennej przerwy spowodowanej pandemią. Jednak wyniki, nastawienie i wszechobecny „głód” pływackiej rywalizacji napawa wszystkich optymizmem, że jeszcze nie wszystko jest stracone. Kilka świetnych rezultatów dobrze rokuje na dalszy proces szkolenia ale do tego niezbędny będzie dostęp do pływalni. Dziękujemy rodzicom za wyrozumiałość i motywowanie dzieci do pływania.

Nakielska Liga Pływania organizowana jest przez Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło w ramach realizacji projektu pn. „Od przedszkolaka do pływaka. Nakielska Liga Pływania 2020”, który otrzymał wsparcie finansowe UMiG w Nakle nad Notecią. Partnerami zadania są: Nakielski Sport Sp z o.o. , Krajowa Spółka Cukrowa S.A., Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle oraz Nakielski Ośrodek Kultury w Nakle.

Organizatorzy słowa podziękowania kierują do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Dziękujemy nauczycielom szkół podstawowych i średnich, instruktorom i trenerom pływania, sędziom PZP, ratownikom, obsłudze pływalni i rodzicom naszych zawodników.

Zapraszamy na kolejne zawody 29 listopada na nakielską pływalnię Naquarius.

Materiał: Marcin Kuliński, UKS Czwórka Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 7
Pliki do pobrania
WYNIKI Nakielska Liga Pływania 25.10.2020.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zimowa dieta też może być pełna warzyw. Sezon na jarmuż i brukselkę

Wiosenne i letnie miesiące rozpieszczają nas ogromem świeżych warzyw i owoców. #Chrupiący szczypiorek, wyrazista rzodkiewka, wykwintne szparagi, pachnące słońcem pomidory i ogórki… Wymieniać można długo! Nie oznacza to jednak, że zimą jesteśmy skazani wyłącznie na mrożonki i przetwory, które udało się zrobić w sezonie wakacyjnym. Istnieją warzywa, które właśnie o tej porze roku smakują i prezentują się na talerzach najlepiej. Najwyższa pora docenić smak i wszechstronność jarmużu oraz brukselki.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)