Nakielskie Rajdy dla Frajdy. Do pokonania były 44 kilometry

fot. Paweł Ciereszko
Nakielskie Rajdy dla Frajdy rozkręciły się na dobre!# 9. trasę pokonało w minioną niedzielę szesnastu rowerzystów.
Druga odsłona naszego rowerowego cyklu ponownie cieszy się zainteresowaniem, co nas raduje. Cykliści 19 maja do pokonania mieli 44 km, na które składała się trasa: Nakło nad Notecią (rynek) – Olszewka – Witosław – Orle – Mrocza - Drążno – Suchary – Karnówko – Nakło nad Notecią. Najwięcej niespodzianek sprawił odcinek pomiędzy Drążonkiem a Sucharami. Wszystko za sprawą suchej piaskowej nawierzchni, która uniemożliwiała przejazd. Pomimo przeciwności wszystkim udało pokonać się całość. Na zakończenie rowerzyści posilili się ciepłym posiłkiem w restaruacji Granda Bistro w Nakle nad Notecią.
Nakielskie Rajdy dla Frajdy vol. 2 wspiera Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią - dziękujemy.
Pamiętajcie, że w rajdach mogą brać udział wyłącznie osoby, które wcześniej osobiście zapisały się w naszej siedzibie.
Materiał: Szymon Niemczewski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Źródło: Nakielski Sport Sp. z o.o.
Galeria



















Czytaj również
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)