Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2020

Nakielskie parki pięknieją. Pojawiły się m. in. nowe nasadzenia

fot. MM

fot. MM

Od początku października w parku 700-lecia Nakła oraz parku im. Jana III Sobieskiego #w Nakle można było zauważyć wzmożone prace polegające na m.in. uzupełnianiu drzewostanu oraz montażu instalacji nawadniającej. Teraz prace dobiegają końca, a dzięki podjętym działaniom parki prezentują się dużo lepiej niż miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu.

Przypominamy, że w sierpniu 2017 roku przez Nakło przeszła nawałnica, która wyrządziła szkody na ogromną skalę. Porywy wiatru były wówczas tak silne, że spora część drzew w miejscowych parkach została powalona. Przed gminą pojawiło się więc dość niespodziewane zadanie polegające na przywróceniu blasku „Zielonym płucom Nakła”. Pierwszy etap odbudowy parków nastąpił w 2019 roku. Nakielscy włodarze zlecili wówczas wykonanie stosownych prac prywatnym firmom, które oprócz samych nasadzeń odpowiedzialne są również za pielęgnację poszczególnych roślin.

W ubiegłym roku w parku im. Sobieskiego posadzono zaledwie 25 dębów oraz 11 buków, natomiast już w bieżącym roku wspomniany park wzbogacił się łącznie o 123 drzewa (68 liściastych, 55 iglastych). Z kolei, jeśli chodzi o pozostałą roślinność, to zasadzono również 37 krzewów iglastych i 30 traw ozdobnych. Nie jest to jednak wszystko, bowiem już w 2021 roku w ramach kontynuacji nasadzeń park wzbogaci się o 1 233 krzewy oraz 1 974 byliny. Wszystkie nasadzenia zostały objęte gwarancją na okres 3 lat.

Znaczące prace w tym roku można było zauważyć w parku 700-lecia Nakła. Rozkopanie alejek w parku było konieczne z uwagi na montaż instalacji nawadniającej oraz ułożenie nowych krawężników wzdłuż poszczególnych ciągów pieszych.

Oceń artykuł: 12 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (8)

  Pola(k), w dniu 18-11-2020 20:04:36 napisał:

  Brawo władze Nakła

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Patriota, w dniu 19-11-2020 02:09:48 napisał:

  Przypomnijmy też, że część parku została wycięta pod parking. A kiedyś w tym miejscu był cmentarz. Mało konsekwentne tę władzę Nakła, wszyscy wymiany!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (3)

  pol 60, w dniu 19-11-2020 10:02:13 napisał:

  Niech władze pomyślą, jak przejechać ul. Długą od strony nakielskiej, gdzie jeden pas jest zajęty przez zaparkowane samochody i nie ma się gdzie schować jak nadjeżdża samochód z przeciwnej strony!

  odpowiedz

  • 0 (4)

  weda, w dniu 19-11-2020 18:49:36 napisał:

  Czy w tym parku tez urzadzi Pan burmistrzu alejki jednokierunkowe i płatne miejsca parkingowe dla osób wolno chodzacych - dla ratowania budżetu?

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Józef , w dniu 19-11-2020 21:14:46 napisał:

  Jakże miła odmiana po nasadzeniach parków polbrukiem

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Architekt krajobrazu, w dniu 19-11-2020 23:32:12 napisał:

  Hehehee

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Nakielanin, w dniu 20-11-2020 00:29:42 napisał:

  Fajnie, że robią, bo Nakło wyglada coraz lepiej, chociaż jeszcze sporo do zrobienia. Szkoda tylko mało osób zwraca uwagę na zadłużenie gminny, bankructwo nam nie grozi, ale opłaty mamy najwyższe z możliwych. Płacimy tyle co mieszkańcy Warszawy, których średnia pensja jest wyższa niż w Nakle. Każdy sam może sobie zreszta policzyć ile pieniędzy zostało by w kieszeni w skali roku, gdybyśmy mieli opłaty porównywalne do miejscowości naszego pokroju.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Botox zmarszczki lwie
Pokój dzienny/ jadalnia
Budowa domu pod klucz
Makijaż ślubny
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)