Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2021

Nakło przyzna dotacje na rozwój sportu. Do podziału 160 tys. zł

fot. archiwum

fot. archiwum

Co roku w gminach powiatu nakielskiego ogłaszane są# otwarte konkursy ofert na wykonanie różnych zadań. Nie inaczej jest w gminie Nakło.

Burmistrz Miasta i Gminy Nakło ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Nakło w 2022 r. W przyszłym roku na ten cel przeznaczono 160 tys. zł. O dotacje mogą ubiegać się kluby sportowe, które prowadzą działalność na terenie gminy Nakło, a w 2021 roku były klasyfikowane i uzyskały punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego. Podmiot otrzymujący pieniądze może je przeznaczyć m.in. na realizację programów szkoleniowych, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania i uczestnictwa w zawodach, turniejach, rozgrywkach i innych formach rywalizacji sportowej, czy też pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych.

Warto zaznaczyć, że przyznana kwota dotacji nie może przekroczyć 90 procent realizacji projektu.

Wszystkie wymagane dokumenty można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej gminy Nakło oraz u Inspektora/Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom. Należy je dostarczyć osobiście w nakielskim urzędzie (Biuro Obsługi Mieszkańców pokój nr 9) lub za pośrednictwem poczty. Termin nadsyłania ofert mija 15 grudnia. W przypadku wykorzystania drogi pocztowej decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Spółdzielnia "Robiomy sobię na rękę", w dniu 08-12-2021 11:13:51 napisał:

  W ciągu 7 dni złożyć wnioski. Po co ten kabaret? Dać kasę tym co już nogami przebierają i tyle. Reszta zapewne i tak będzie rolowana.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Czytelnik, w dniu 08-12-2021 11:34:18 napisał:

  Czy po to by sobie pokopać należy dotować takie stowarzyszenia,stadiony,energia,woda szatnie są za darmo,ludzie idą na fitnes,basen i płacą, Tylko sport młodzieżowy i wyczynowy/NTS,/reszta to tylko hobbby.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Deja spokój, w dniu 08-12-2021 21:32:15 napisał:

  Jaki rozwój sportu? Kasa wydawana m.in. na starych dziadów z lig podwórkowych co na mecze przychodzą na kacu. Takie dotacje powinny w 100% iść na szkolenie młodzieży. O kolesiostwie przy tych konkursach nie wspominając.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  rodzic, w dniu 09-12-2021 11:24:47 napisał:

  Wszystkie szkoły powinny mieć UKS-y i one powinny być objęte dofinansowaniem,mogą także ubiegać się wówczas o dodatkowe pieniądze z MEN,SZS,urzędu marszałkowskiego,mogą organizować także wypoczynek letni,zimowy i zarabiać.Trochę inicjatywy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)