Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2022

Nasze dzieci to nie liczby. Głos w sprawie...

fot. powierzone

fot. powierzone

Otrzymaliśmy pismo od społeczności szkolnej# w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie. Przesłane pismo publikujemy w całości poniżej.

Nasze dzieci to nie liczby. Głos w sprawie...

Od lat włodarze Gminy Kcynia nie mają pomysłu na poprawę jej sytuacji finansowej. Zasłaniają się ekonomią przy zamiarze likwidacji szkół. Pan burmistrz na łamach prasy jako przyczynę zamknięcia placówek oświatowych podaje właśnie przesłanki ekonomicznei demograficzne. Jednak dlaczego bierze się pod uwagę tylko dwie szkoły podstawowe, czy inne nie generują kosztów? Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie wcale nie powoduje dla Gminy najwyższych kosztów utrzymania, a liczba dzieci jest porównywalna z niektórymi szkołami wiejskimi, gdzie nauka również odbywa się w klasach łączonych. Dlaczego więc Rada Miejska uporczywie dąży do zamknięcia naszej placówki? Czy nasze dzieci są inne, gorsze? A przecież mówi się, że dzieci to nie liczby czy statystyczne słupki, ale mali ludzie, którzy zasługują na spokojne dzieciństwo i ochronę ze strony dorosłych. Jaką ochronę fundują im radni gminni i burmistrz Kcyni, którzy regularnie, co dwa lata chcą zarobić na tych małych istotach i pozbawić ich miejsca, w którym czują się bezpieczne i szczęśliwe? Czy stres związany z notorycznie powtarzającą się trudną sytuacją na nie wpływa? Czy uczenie dzieci, że nie ma się nic do powiedzenia, bo inni za ciebie zadecydują jest wychowawcze? Czy szkoła powinna być postrzegana jako źródło dochodu?

Osoby decydujące o losie naszych dzieci nie znają placówki, którą chcą zlikwidować – można to wywnioskować z artykułu zamieszczonego w „Powiecie”. Czytamy w nim, że nasza szkoła nie jest odpowiednio wyposażona w niezbędny sprzęt naukowy – czy tablice multimedialne, globusy i ekrany interaktywne, tablety, laptopy, roboty Photony, modele biologiczne, mikroskopy, sprzęt do wykonywania doświadczeń chemicznych i fizycznych, programy multimedialne – nie jest „odpowiednim wyposażeniem pracowni”? – jak czytamy w artykule przytaczającym słowa burmistrza. Czy boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, bieżnia do skoku w dal, ścieżki joggingowe oraz sala gimnastyczna z odpowiednimi dla dzieci pomocami dydaktycznymi „nie jest odpowiednim zapleczem sportowym”?

Może któryś z radnych zada sobie tyle trudu, żeby obiektywnie i sprawiedliwie ocenić zaplecze szkoły, którą chce zamknąć? Dlaczego celowo zaniża się wartość szkoły? Odbieramy to jako działania mające na celu zdyskredytować szkołę w środowisku.

Od kiedy to tylko w dużych szkołach i licznych zespołach klasowych dzieci uczą się wzajemnej pomocy koleżeńskiej i pracy w grupie? Właśnie nauka w takiej placówce jak nasza zapewnia im bezpieczeństwo, integrację oraz satysfakcję polegającą na tym, że przebywają ze sobą i znają się od najmłodszych lat. Uczą się, że każdy jest ważny i zostanie zauważony, nie zginie w przysłowiowym „tłumie”.

Nasze dzieci rozwijają się wielopoziomowo, mogą zdobyć niezbędną wiedzę, ale i uczą się, że odpowiadają za siebie wzajemnie. Wspólnie przygotowują się do przedstawień, konkursów, czy przedsięwzięć kulturalnych, każdy z nich jest za coś odpowiedzialny, nie obarcza wykonaniem zadania kogoś innego z grupy, co uczy sumienności i właściwego życia w społeczeństwie. W naszej szkole każdy uczeń może odnieść sukces na miarę swych możliwości. Niejednokrotnie jako jedyni reprezentują Gminę w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich, zdobywając wysokie lokaty.
Ważne jest też bezpieczeństwo i dobre samopoczucie młodych ludzi. Nie mogą oni być traktowani jako „dociążenie” klas miejskich, zwiększając ich liczebność, szczególnie w czasach pandemii. Czy w tej sytuacji zasadnym jest zwiększanie ilości dzieci w klasach w szkole w Kcyni?

Może warto wziąć pod uwagę inne, bezpieczniejsze rozwiązanie i „dociążyć” klasy w Rozstrzębowie..?

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie

Oceń artykuł: 71 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (71) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (20)

  pozdro, w dniu 16-01-2022 09:24:31 napisał:

  pis po jedno zło a przecież burmistrz z po a PO wszystko likwidować i sprzedawać

  odpowiedz

  • 8 (16)

  Obserwator, w dniu 16-01-2022 09:56:08 napisał:

  Pewnie zamykać dobre szkoły,bo oszczędność kosztem dzieci...żeby na nagrody starczyło jak pisze na BIP....a w Dobieszewie dwie szkoły przy liczbie dzieci podobnej jak w Rozstrzębowie. Czy radni tego nie widzą. Tam spokojnie zmieszczą się dzieci w jednym budynku,a nie dwóch,które trzeba modernizować i naprawiać

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Wandzia, w dniu 16-01-2022 11:14:07 napisał:

  Burmistrz i Radni najwidoczniej nie mają pojęcia jak funkcjonuje Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie,jak jest wyposażona, jaki ma sprzęt służący uczniom,wspomagający ich rozwój i naukę.Z pewnością nie wszystkie szkoły mają takie zaplecze służące uczniom.Moze wartoby było,odwiedzić i zapoznać się z tym jak działa szkoła ,a nie z góry ją skazywać na likwidację,bo tak ktoś sobie umyślił.To ,że jest mniejsza liczba uczniów nie czyni ich gorszymi.Po raz kolejny naraża się dzieci na stres.I po co ,tylko po to żeby Gmina zaoszczędziła,kosztem młodych ludzi.Z pewnością jest wiele innych sposobów na zmniejszenie wydatków budżetu gminnego.

  odpowiedz

  • 6 (16)

  kcyniak, w dniu 16-01-2022 11:17:37 napisał:

  jaka wladza takie decyzje czas pogonic ten skostnialy uklad

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Rodzic, w dniu 16-01-2022 11:25:56 napisał:

  Rozstrzębowo ma salę chociaż mniejsza,ale nasze dzieci w Kcynia mają dużą i zimą tam marzną i chorują. To chyba nie tak powinno wyglądać. Już dawno bym dała dzieci do tej szkoły i kilku znanych mi rodziców,ale nie chcę robić dziecku niepotrzebnego stresu,że w trakcie będzie musiała zmienic szkole....warunki i bezpieczeństwo o niebo lepsze niż u nas

  odpowiedz

  • 5 (13)

  Karola, w dniu 16-01-2022 11:42:38 napisał:

  Też bym dała dzieci do Rozstrzebowa gdyby nie chcieli jej wciąż zamykać.Tam jest rodzinnie i bardzo porządnie.Warunki,nauczyciele,obsługa szkoły to wszystko dla dzieci ale nasi włodarze nie zwracają na to uwagi.Wstyd!!!!

  odpowiedz

  • 4 (12)

  lida, w dniu 16-01-2022 12:03:42 napisał:

  Od dziś nie żyjemy i wiemy, ze burmistrz Kcini-nauczyciel!!!, jako pomysł na oświatę ma tylko zamknięcie placówek i nic poza tym....WSTYD! A Pan J.K. kolejny nauczyciel, który klaszcze na zamykanie szkół....Porazka !

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Karola, w dniu 16-01-2022 12:10:02 napisał:

  Lida zapomniałaś,że do tej dwójki trzeba dodać p.Wytrzanska-Jabkowska,bo i ona nauczycielka też te szkole chcę zamknąć. Najgorsze jak ptak we własne gniazdo s..

  odpowiedz

  • 0 (10)

  Mieszkaniec , w dniu 16-01-2022 12:14:10 napisał:

  Pierdu,pierdu. Tak wygra EKONOMIA.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (11)

  norka, w dniu 16-01-2022 12:19:55 napisał:

  Radni zanim podniosą rękę za likwidacją szkoły niech ruszą cztery litery ze stołka i raczą zaboaczyć warunki nauki w Rozstrzęowie. Niech pamiętają że zostali wybrani przez NAS i powinni NAM pomagać, a nie kłaść kłody pod nogi. Radni???? -bezradni!!!!! Niektórzy radni są tylko pieniędzy. Co miesiąc dodatkowy dochód. Radnym się bywa.....Być radnym - to być uczciwym człowiekiem wobec społeczeństwa, wyborców i samego siebie, aby móc spojrzeć ludziom w oczy i nie mieć nic sobie do zarzucenia, że zrobiłem źle.

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Gość , w dniu 16-01-2022 12:57:15 napisał:

  Jaka ekonomia ?? Jest szkoła z podobna liczba dzieci i na dodatek mieści się w dwóch bydynkach to tam ekonomi nie ma ?? A pozatym budynek pewnie ma inne przeznaczenie. Szkoda słów na na tą władze

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Ja , w dniu 16-01-2022 12:59:00 napisał:

  Znam wielu rodziców z Kcynskich szkół "gdzie już palca nie można wcisnąć" ile by oddali, aby ich dzieci chodziły właśnie do SP w Rozstrzebowie. Szkoła ma piękne środowisko, super zaplecze naukowe, wspaniałe boiska z dala od skwaru i miasta, nauczyciele podchodzący indywidualnie do każdego z uczni co widać w uczestniczeniu dzieci w konkursach wojewódzkich i gminnych. A może tak zasilić dzieci do tej szkoły i wreszcie zobaczyć same plusy tej placówki... A szkoła w Dobieszewie... Dwa budynki i co tam można utrzymywać i ciągle remontować dwa budynki z taką samą ilością dzieci??? Halooooo władzo obudźcie się!!!!!!

  odpowiedz

  • 10 (16)

  Józef , w dniu 16-01-2022 13:01:51 napisał:

  Taka sama sytuacją dotyczy szkoły w Sipiorach. Co roku, z braku pomysłu na racjonalne zarządzanie, Burmistrz chce ją zamknąć. Do tego dochodzi jeszcze miernota umysłowa radnych. W zeszłym roku z ust jednej radnej padały słowa w stylu "narzekacie ze nie ma remontów dróg a chcecie aby pozostały szkoły" Czy naprawdę ci ludzie myślą tak krótkowzrocznie? Nie rozumieją jak ważna jest dostępność edukacji dla dzieci z terenów wiejskich. Ostatnio szkoła w Sipiorach dzięki tylko swojej operatywności pozyskała środki, dzięki którym może się pochwalić jedną z najlepiej wyposażonych pracowni w całej gminie. Przy dobrym zarządzaniu, i promocji do takich szkół rodzice przywozili by dzieci nawet z okolic. Ale Burmistrz nie chcę naprawiać, pracować, zmieniać. Najłatwiej zamknąć. Niech w gminie Kcynia nie będzie niczego wtedy będzie pełna kasa i spokój. Chłopie sam się pchaszdo władzy, dostałeś drugą kadencję. To pracuj, myśl, szukaj rozwiązań a nie idź po najniższej linii oporu. Jeżeli nie potrafisz zarządzać to bierz swoją pensję i po prostu nie przeszkadzaj. Jako nauczyciel powinieneś wiedzieć jak ważna jest edukacja dzieci, zwłaszcza dla takich ubogich gmin jak Kcynia. Jest szansą na lepsze życie ludzi a co za tym idzie rozwój gminy. Zmiana szkół na mieszkania socjalne tylko pokazuję w jakim kierunku idzie gmina pod Twoim Panie Burmistrzu nadzorem. Powolnej i bolesnej wegetacji.

  odpowiedz

  • 4 (14)

  Obserwator , w dniu 16-01-2022 13:04:51 napisał:

  Ma tam powstać dom spokojnej starości, właśnie taką informację burmistrz zamieścił w gazecie Powiat... Więc o czym tu dyskutować. Każdy wie jaka jest prawda i o co tu chodzi... Nie ważne że dzieci miałyby trafić do szkół gdzie są przepełnienia, ważna jest inwestycja jaką mają zamiar tam stworzyć nie ważne że kosztem małych, niewinnych dzieci!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (12)

  Ana, w dniu 16-01-2022 13:18:17 napisał:

  Ten człowiek jeszcze nic nie zrobił ,żeby utworzyć stanowiska pracy dla młodych .Martwią się tylko jak utrzymać swoje stołki,a i emeryturka będzie spoko.Więc co ich obchodzi sytuacja innych ,pozamykać i problem z głowy.

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Kibic Zjednoczonych Chwaliszewo, w dniu 16-01-2022 13:35:18 napisał:

  Chudy a pamiętasz jak cię (celowo z małej litery) Piotruś wy... kurzył z Chwaliszewa ? To były piękne czasy prawda ? Było miło nieprawdaż ? I nosek nie był tak zadarty jak teraz. ZAPOMNIAŁ WÓŁ JAK CIELĘCIEM BYŁ!!!

  odpowiedz

  • 2 (10)

  Mieszkaniec Kcyni , w dniu 16-01-2022 13:47:31 napisał:

  A co tam władzo niech dzieci chodzą nawet do Kcynskich szkół na trzy zmiany!!! Moje dziecko ma już dość tego tłoku w swojej szkole... Wciąż na zdalnym bo tyle dzieci że co chwila ktos ma wirusa!!! Brawo i jeszcze raz brawo... Tego się nawet nie da komentować... Trzeba uciekać z tego miasta jak najdalej, tutaj nie ma żadnej przyszłości... Gdyby nie ciągła chęć zamknięcia tej właśnie placówki w Rozstrzebowie, właśnie tam przeniósłbym moje dziecko!!!!

  odpowiedz

  • -7 (7)

  Martynka po 30, w dniu 16-01-2022 13:56:11 napisał:

  ja tam nie mam meza i dzieci tez nie bede miec co mnie to interesuje

  odpowiedz

  • -4 (18)

  podatnik, w dniu 16-01-2022 14:00:25 napisał:

  Panie Burmistrzu proszę jak najszybciej zamkną te szkoły. Żądam tego od Pana jako podatnik i wyborca. Mam już dosyć dokładania milionów do tych szkół. Zamykać i to szybko, proszę nie zwlekać z decyzją.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 2 (12)

  Mieszkaniec Kcyni , w dniu 16-01-2022 14:09:01 napisał:

  Miliony to my dokładamy do tylko do szkół i akurat tylko do tej w Rozstrzebowie??? Śmiech na sali gdy się to czyta... Proszę się przyjrzeć szkole w Dobieszewie... Budynkom oraz ilością dzieci... Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Mieszkaniec, w dniu 16-01-2022 14:18:18 napisał:

  Może warto zlikwidować ZST,którego jak niektórzy chyba zapomnieli ,nie chciał przejąć powiat! Tam też młodzieży jak na lekarstwo a dwa ogromne budynki! Tam nie ma kosztów? Dzieci po zakończeniu podstawówki uciekają,jak najdalej od Kcyni. Może jednak zmiana uchwały intencyjnej na likwidację ZST?

  odpowiedz

  • 3 (13)

  dorota, w dniu 16-01-2022 14:27:07 napisał:

  rostrzebowo do zam,kniecia w kcynmi są pożądne warunki do nauki a nie w rostrzębowie niema nic

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (9)

  Obserwator , w dniu 16-01-2022 14:30:54 napisał:

  Do Doroty... A czy Ty kobieto byłaś chociaż w tym Rozstrzebowie czy tylko tablice widziałaś

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Zawiedziony, w dniu 16-01-2022 14:40:32 napisał:

  Kiedy głosowałem na Pana burmistrza myślałem że jest inny ale się myliłem. Nigdy wiecej. A zamknąć niech zamkną szkole w kcyni a nie tam.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Podatniczka , w dniu 16-01-2022 14:40:56 napisał:

  Do Obserwatora... chyba nawet tablicy nie widziała, bo z bykiem pisze

  odpowiedz

  • 1 (13)

  Kcyniak, w dniu 16-01-2022 14:42:01 napisał:

  Panie burmustrzu zapomniał Pan kim był przed wygraniem wyborów na burmustrza kcyni zwykłym szarym nauczycielem tak jak Pan K który podejmuję wszystkie decyzję za Pana ciekawe czy jeśli Pan Panie burmistrzu nadal był nauczycielem w szkołach których chce Pan zamknąć i szukać oszczędności postawił by się pan burmistrz na miejsce uczni których uczęszczają do szkół i gronie nauczycieli wstyd mieć takiego burmistrza który nic nie zrobił dla naszej gminy i uparcie dąży do zamknięcia szkół no tak przecież władza tym tylko można sie zastawiać nie dobrem uczni

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (10)

  Kcyniak, w dniu 16-01-2022 14:53:52 napisał:

  A może nie zamknąć a połączyć? Dobieszowo jeden budynek utrymywać,zrezygnować z budynku po LO.Tam jest miejsce na Dom Seniora ,bo prawie wszystko na parterze ... Technikum pod powiat....są oszczędności są....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (14)

  Wyborca, w dniu 16-01-2022 15:13:46 napisał:

  Szanowna panie Burmistrzu i Rado nie robicie nic żeby przyciągnąć inwestorów do gminy. Żerujecie tylko na tym co jest z oświaty próbujecie zrobić źródło dochodu, a gdy go nie ma zamykacie szkoły. Za co wy bierzecie pieniądze i to coraz większe? Zapomnieliście kto Was wybiera, dzięki komu siedzicie na stołkach.

  odpowiedz

  • -1 (11)

  Maja , w dniu 16-01-2022 15:30:29 napisał:

  Mieszkaniec-to jedyna szkoła w tej mieścinie, która jest szkołą średnią. Dzieci z podstawówki szukają szczęścia w innych szkołach bo właśnie tacy, jak Ty niszczą w nich lokalny patriotyzm i wspieranie swoich. Zajmij się lepiej sobą i z dala od ZST!

  odpowiedz

  • -2 (18)

  Do podatnika, w dniu 16-01-2022 15:35:19 napisał:

  Ty dokładasz do oświaty? Hahaha. Wielki podatniku spojrz na inne instytucje w naszej gminie do których się doplaca.Oswiata chociaż ma dopłatę z państwa.

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Jojo, w dniu 16-01-2022 17:07:35 napisał:

  Takiego burmistrza wybraliście i teraz macie. To jest bez decyzyjny koleś który zawsze zasłania się radnymi żeby wina się rozmyła. On i Jasiu tylko by wszystko likwidowali w ramach niby oszczędności. Czas na zmiany i pamięć przy wyborach żeby tych dziadków wysłać w końcu na emeryturę a do władzy młodych tylko młodych!

  odpowiedz

  • 4 (12)

  Abso, w dniu 16-01-2022 18:10:45 napisał:

  Pozdrawiam wszystkich absolwentów szkoły w Rozstrzębowie.. Piękne czasy, piękne wspomnienia ..

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Mieszkanka sipior, w dniu 16-01-2022 18:56:56 napisał:

  Jakie to jest chore. Zamiast coś robić żeby pomagać lepiej likwidować. Jakby wszsytko miało tak działać to na świecie nie byłoby nic. Dlaczego zawsze szkoła w sipiorach i rozstrzebowie idzie na odstrzał?? Ktoś bardzo nie chce inwestować w te wioski. Nie ma innych sposobów tylko likwidacja szkół? Małe szkoły w czasie pandemii nie trafiają na kwarantanny co chwila. A w dużych szkołach uczniowie są po kilka razy na zdalnym nauczaniu bo ktoś miał pozytywny wynik. I jak to wpływa na psychikę dzieci? Tyle się teraz mówi o zdrowiu psychicznym dzieci to ja tu czegoś nie rozumiem skoro uderza się właśnie w dzieci. Może warto pomyśleć o innym sposobie. Poza tym sądzę że warto pomyśleć jak głosować w najbliższych wyborach. Skoro włodarze chcą zamykać miejsce pamięci narodowej tzn szkole w sipiorach. A co do rozstrzebowa po zamknięciu szkoły ma tam być dom opieki?? Kto będzie tam zajmować się starszymi, budynek trzeba dostosować, zatrudnić ludzi... Będzie gminę na to wszsytko stać??

  odpowiedz

  • 6 (12)

  zosia, w dniu 16-01-2022 19:29:54 napisał:

  Tak jest jak nauczyciele rządzą Kcynia tyle umieją ile i w książkach napiszą ..Na szkoły nie ma...Ok na premie 100000 zł na trzech było tylko ile pan i przewodniczący sobie przyznali kasy ..Byli nauczyciele pragną zamknięcia 2 szkół a może Palmierowo zamknąć ! a może tam za mocna władza i ojciec chrzestny były europoseł , oraz czerwone władze SLD jeszcze liczą się Mieszkańcy gminy w wyborach pomylili się w wyborach władzy lokalnej , No kończy się już pomału kadencja i mamy taką nadzieję że nikt już nigdy was nie wybierze ...co nie którzy już za długo zasiedzieli się na gminnych stołkach.

  odpowiedz

  • 6 (14)

  Kcynianin, w dniu 16-01-2022 19:55:00 napisał:

  Poczytajcie Radni,poczytaj Burmistrzu i zacznijcie myśleć i wyciągać wnioski..bo jak narazie to kiepsko Wam to idzie.Siłownie w Kcyni budować chcecie ? dla kogo ? coraz mniej młodych-uciekają.Po co inwestować w siłownię tyle pieniędzy? W Kcyni nie ma nic ! kompletnie Nic !!- zero rozrywki dla młodzieży! Siłownia tego nie zmieni .zbędne wydatki!! Szkoły do likwidacji..powiedzieli byli nauczyciele ujma dla Was .Powinniście bronić szkół.Szczególnie teraz ,kiedy mieszkańcy wytykają Wam wasze błędy .Pokory trochę.

  odpowiedz

  • 7 (13)

  Głąby do szkoły a nie na stołki, w dniu 16-01-2022 20:14:09 napisał:

  Marek likwidator ! I Jan "nie rozwój" dream team! A później na sesji gada - zarobiliśmy w zeszłym roku bo zlikwidowaliśmy to czy tamto! Panie Szary na tym nie polega zarobek na likwidacji tylko się traci! I jaki to nie rozwój. A na końcu nie będzie niczego!

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Szary człowiek, w dniu 16-01-2022 21:24:52 napisał:

  a Ja wiem poszły podwyżki dla burmistrza to i kasa potrzebna ale dlaczego kosztem małych dzieci ? to nieludzkie i to jeszcze zafundowane przez nauczycieli skandal

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Wszystko zniszczą!, w dniu 16-01-2022 21:27:52 napisał:

  Niczym Kononowicz!Teraz tylko czekać na odebranie praw miejskich !

  odpowiedz

  • -5 (9)

  Ja, w dniu 16-01-2022 22:02:36 napisał:

  Macie za swoje wieśniaki cebulaki.To wy głosowaliscie na szarego.Gdzie teraz jest Jadwiga, Rysiu, Stasiu G. i wielu innych "aktywistów".Chcieliscie swojego wybawiciela płaczka,co to ofiare z siebie robił to macie.Daliscie sie wydy.....bez mydla haha

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (16)

  Kcynianin, w dniu 16-01-2022 23:38:31 napisał:

  Wiedza którą dzieci otrzymują w tej szkole jest bardzo ale to bardzo słaba nauczyciele mają bardzo słaby przekaz wiedzy dla dzieci. Najlepsze rozwiązanie to zlikwidować tą szkołę będzie by naj miej więcej funduszy na inne ważne inwestycje w Gminie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 3 (7)

  Jankes, w dniu 17-01-2022 07:15:37 napisał:

  Kiedy będzie ta uchwała to przyjdziemy na sesję?

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Zzz, w dniu 17-01-2022 08:53:39 napisał:

  Kcyniak a Ty jesteś zorientowany? Kto reprezentuje Gminę w konkursach,dostaje nagrody za naukę....chyba nie Ty,bo do szkoły miałeś daleko.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Rodzic, w dniu 17-01-2022 08:59:28 napisał:

  Kcyniak bzdury piszesz. Nagrody Burmistrza Dzieci z Rozstrzębowa dostają za osiągnięcia wybitne i nie tylko w nauce,ale reprezentowaniu szkoły na różnego rodzaju konkursach.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Belfer, w dniu 17-01-2022 11:41:58 napisał:

  Pisałem już przy okazji Sipior: szkołę zostawić, przekazać stowarzyszeniu. Będą oszczędności bo nauczyciele zatrudnieni będą na zwykłych umowach bez Karty Nauczyciela - reliktu komuny. Kto nie będzie chciał pracować niech zmienia pracę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  ojciec, w dniu 17-01-2022 11:59:39 napisał:

  Wszystko zlikwidować. Zobaczcie co się dzieje np.w przedszkolu. Przepełnienie. Dostają się dzieci ,których rodzice pracują .Co z innymi dziećmi? Kpina ! o ile wiem też już lezy w urzędzie petycja o przekształcenie przedszkola niepublicznego na publiczne,ale oczywiście burmistrz nie chce się zgodzić...dlaczego? oszczędności!!! tragedia w tej Kcyni.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  mieszko, w dniu 17-01-2022 14:33:06 napisał:

  Przyjdzie czas to pokażemy Burmistrzowi palcówki podległe urzędowi w których należy szukać oszczędności. Dzisiaj się na to nie zwraca uwagi. usprawiedliwia się wszystko pandemią. Czas na merytoryczne argumenty. Dla rządzących Gminą ważne jest to by zamknąć 2 szkoły a środki przeznaczyć na 3-4 miesięczne wynagrodzenie dla Burmistrza i Radnych bo na tyle wam to starczy. Potem i tak będziecie biadolić , że nie ma pieniędzy. Nie przypominam sobie, żeby ludzie zatrudnieni w urzędzie zyskali jakieś środki na cokolwiek. Niech Pan wreszcie ruszy Pana Jaskólskiego do roboty.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  wolność, w dniu 17-01-2022 15:21:40 napisał:

  Usunąć MOPs w kcyni i znajdą się oszczędności

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Absolwent, w dniu 17-01-2022 18:57:46 napisał:

  NASI RADNI są mądrymi, przez nas wybranymi, NASZYMI przedstawicielami. Z pewnością zorientują się, że przed likwidacją szkoły trzeba zapoznać się z budynkiem i zapleczem. Wezmą pod uwagę, że szkoła funkcjonuje w jednym budynku, a nie w dwóch, jak inne placówki (wiemy że każdy budynek generuje koszty). DOKŁADNIE porównają ilość uczniów z liczbą w innych szkołach. Wezmą pod uwagę że budynek jest w doskonałym stanie. Wśród RADNYCH są nauczyciele, którym nie trzeba wyjaśniać znaczenia szkoły w środowisku. A argument, że dzieci mało, szczerze mówiąc do mnie nie przemawia. Wszędzie mniej się rodzi i mniej idzie do szkoły. Nie trzeba było zajmować drugiego budynku w Kcyni, nie trzeba by było myśleć o jego dociążaniu dziećmi z innych placówek...

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Mieszkaniec Kcyni , w dniu 17-01-2022 21:25:54 napisał:

  To jest temat dla uwagi co się dzieje za murami kcynskiej gminy i jakie przesłanki kierują regularna co dwa lata likwidacją akurat tych dwóch placówek szkolnych... #temat dla uwagi

  odpowiedz

  • 0 (2)

  wyborca, w dniu 18-01-2022 09:12:46 napisał:

  Niech Pan Burmistrz przeniesie dyrektora z Dobieszewa do Rozstrzębowa , a on zlikwiduje szkołę w białych rękawiczkach. Tak postępują dyrektorzy jak wygrywają konkursy przed ogłoszeniem konkursu.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  100 tysięcy do podziału, w dniu 22-01-2022 06:08:52 napisał:

  Burmistrz nie może skupić się na utrzymaniu szkół i szukaniu lepszych rozwiązań niż likwidacja. Dba o swoją prywatna kieszeń

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Skorpion, w dniu 22-01-2022 07:31:22 napisał:

  Stać gminę a takie premie? Niech burmisrz i koledzy zaczna oszczedzac na sobie a nie bezbronnych dzieciach!!!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Xxx, w dniu 22-01-2022 08:15:40 napisał:

  Zlikwidują szkoły,to będzie takich premii więcej. To nazywa się racjonalne gospodarowanie budżetem. A pieniędzy jak ni ma tak i nie będzie....

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Budowa magazynów
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)