Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

12 października 2023

Nauka podstaw programowania. Szansa na zdobcie nowych kompetencji

fot. Ministerstwo Cyfryzacji

fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Nauka podstaw programowanie to świetna zabawa i mądra# rozrywka. Kiedy i gdzie zacząć? Choćby teraz i nawet… w pociągu! PKP Intercity wspiera CodeWeek’2023.

W ostatnią sobotę (7 października) wystartowała tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli CodeWeek’2023. Potrwa do 22 października. Głównym celem tej inicjatywy jest promocja nauki programowania. – Nie tylko w październiku, ale przez cały rok staramy się przekonywać, że programowanie jest dla każdego: starszych i młodszych dzieci, ale i starszych i młodszych dorosłych. W naszych staraniach nie jesteśmy sami. Cieszymy się, że tegoroczną edycję CodeWeek wspiera PKP Intercity. Witamy na pokładzie! – mówi minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Dla każdego

Europejski Tydzień Kodowania ruszył 7 października, ale już od jakiegoś czasu w trakcie podróży pociągami PKP Intercity możecie obejrzeć spot zachęcający do udziału w tym wydarzeniu. Będzie emitowany do 15 października. Wspólnie z PKP Intercity nie tylko zachęcamy do udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania, ale i do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

- Branża IT wciąż się rozwija, podobnie jak transport, a co za tym idzie również kolej. Zawód programisty jest niezwykle ceniony na rynku pracy. Nowe technologie są częścią naszej codzienności. Widzimy to także w PKP Intercity, gdzie coraz mocniej stawiamy na rozwiązania cyfrowe jak aplikacja mobilna czy nowy centralny system sprzedaży. Z dumą wspieramy inicjatywy takie jak CodeWeek – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Nauka programowania to szansa nie tylko na zdobycie – niezależnie od wieku –  nowych kompetencji. Programowanie rozwija umiejętności krytycznego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów, ćwiczy kreatywność i pomaga w wielu innych dziedzinach życia.

Cała Polska programuje

Jeśli jeszcze nie zaczęliście swojej przygody z programowaniem to nie ma lepszej okazji niż Europejski Tydzień Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i adresowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić tutaj na stronie https://codeweek.eu/.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy! Nauczyciele, samorządowcy, pasjonaci komputerów i książkowe mole, wielbiciele nowych technologii i ci, którzy są z nimi na bakier. Wszyscy.

Jak ma wyglądać takie wydarzenie? Zasada jest tylko jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możecie zgłaszać lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie ze znajomymi, podczas którego będziecie rozwiązywać zagadki logiczne z przyjaciółmi czy dyskutowali o nowych technologiach. Liczą się zapał i dobre chęci.

Chcecie wiedzieć więcej? Bądźcie czujni i obserwujcie nas na Facebooku –  CodeWeek PL. Zapraszamy też na stronę koduj.gov.pl.

Spotkajmy się na CodeWeek’2023!

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa hal
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)