Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2020

Nie posiadał umowy na odbiór odpadów, więc podrzucił je do altanki

3 sierpnia 2020 roku Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie od #mieszkańca dotyczące podrzucenia 4 dużych worków z odpadami do altanki śmietnikowej przy ul. K. Wielkiego w Nakle nad Notecią.

Czujny mieszkaniec zapamiętał numery rejestracyjne pojazdu, którym do altanki śmietnikowej podjechał sprawca tego procederu, dzięki czemu strażnikom miejskim udało się ustalić właściciela pojazdu. Podczas interwencji ustalono także, iż odpady znajdujące się w opisanych workach pochodzą z miejsca prowadzonej działalności gastronomicznej, znajdującego się na terenie Nakła nad Notecią. Funkcjonariusze udali się pod ustalony adres. Właściciel przyznał się do podrzucenia śmieci do altanki. Ponadto przeprowadzona kontrola placówki wykazała, iż jej właściciel nie posiada umowy na odbiór odpadów, rachunków ani nawet pojemnika przeznaczonego do ich składowania. Za powyższe wykroczenia strażnicy miejscy nałożyli sankcje karne w postaci mandatów karnych oraz wystawili polecenie pisemne na uregulowanie nieprawidłowości. Ponadto sprawca zabrał „swoje” śmieci z altanki śmietnikowej.

Materiał: A. Warmke

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)