Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2023

Nie żyje ks. Edmund Napierała. Zmarł w wieku 68 lat

fot. Parafia pw. św. Mateusza Ew. i Ap. w Murzynnie murzynno.pl

fot. Parafia pw. św. Mateusza Ew. i Ap. w Murzynnie murzynno.pl

Nie żyje ks. Edmund Napierała, proboszcz parafii pw. św. Mateusza Ewangelisty i Apostoła w Murzynnie. W 1980 roku# odprawił w Kcyni Mszę Świętą Prymicyjną.

O śmierci księdza poinformowała Archidiecezja Gnieźnieńska. Ks. Edmund Napierała zmarł w piątek, 10 lutego. Świecenia kapłańskie przyjął w 1980 roku. W latach 1991 – 2009 pełnił funkcję proboszcza Parafii p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Wylatowie. Od 2018 roku był proboszczem w parafii w Murzynnie. Wcześniej pełnił posługę w parafii w Barcinie. Ks. Edmund Napierała zmarł w wieku 68 lat. Obecnie nie są jeszcze znane miejsce oraz termin pogrzebu zmarłego.

Oceń artykuł: 15 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa magazynów
Zaproszenia
4,00 zł PLN
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)