Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

05 października 2022

Niezapomniana noc w bibliotece. Na uczestników czekało moc atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 1 - 2 października 2022 r. Biblioteka oraz Wiejski Dom #Kultury w Ślesinie włączyły się do VIII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, której hasłem przewodnim było: „To się musi powieść”.

W przygotowanym programie na uczestników czekało wiele atrakcji. Wieczór rozpoczął się krótką gimnastyką i przeciąganiem liny. Były też zagadki literackie ukryte w bibliotece, które trzeba było odszukać przy pomocy latarek. Nie zabrakło kilku zabaw przy muzyce.

Po kolacji wyświetlono szwedzki film towarzyszący tegorocznej akcji, pt.: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.” w reżyserii Josephine Bornebusch . Do godziny 01:00 czas wypełniło „nocne granie”, czyli dyskoteka piżamowa z konkursami w tle.
Mimo dużego zmęczenia, dzieciom udało się jeszcze zagrać w grę „Myśl kolorem”. O godzinie 6 była pobudka, wielkie pakowanie swoich rzeczy i po śniadaniu wszyscy wrócili do swoich domów. Do zobaczenia za rok.

Materiał: Justyna Widawska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 29 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)