Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2022

Niezwykła szopka z zapałek. Dzieło zdobi Urząd Wojewódzki

fot. KPUW

fot. KPUW

Bożonarodzeniową szopkę wykonaną z 82 665 zapałek można zobaczyć w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.# W czasie świąteczno-noworocznym, foyer sali konferencyjnej Bydgoskiego Marca 1981 ozdabiać będzie dzieło przekazane wojewodzie przez pana Przemysława Kozłowskiego.

Pan Przemysław jest niepełnosprawnym artystą, który tworzy dzieła z zapałek. W tej sztuce pomaga mu m.in. jego małżonka oraz mama. Wielokrotnie brał udział w konkursach plastycznych, gdzie zdobywał nagrody. W 2020 roku ofiarował swoją największą szopkę papieżowi Franciszkowi. Do Watykanu została zawieziona na Boże Narodzenie.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podziękował artyście za czas i cierpliwość włożone w wykonanie szopki bożonarodzeniowej, która trafiła dziś do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Właśnie od 6 grudnia to dzieło, będzie zdobić urząd. Niebawem święto wszystkich chrześcijan, Boże Narodzenie. Ta szopka, przygotowana z zapałek będzie uświetniać nam ten piękny czas - powiedział wojewoda.

W tym roku nowa szopka, złożona jest z 82 665 zapałek. To druga pod względem wielkości szopka przygotowana przez pana Przemysława. Jestem pełen uznania i bardzo się cieszę, że osoba, która mierzy się z różnymi trudnymi przeciwnościami losu, potrafi tworzyć takie piękne rzeczy, które trafiają w ważne miejsca - dodał wojewoda.

Wicewojewoda Radosław Kempiński podziękował panu Przemysławowi zarówno za jego wysiłek podjęty przy wykonaniu dzieła, jak i poświęcenie oraz zaangażowanie w życie społeczne.

Pan Przemysław bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym na terenie gminy Sicienko. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty oraz plener malarsko-rzeźbiarski, który co roku odbywa się w okresie wakacyjnym – pan Przemysław to prawdziwa dusza artysty - zaznaczył wicewojewoda.

Przemysław Kozłowski opowiedział i zaprezentował tegoroczne projekty szopek oraz zachęcił osoby z niepełnosprawnością do realizowania swoich marzeń. Każda z moich szopek jest zaprojektowana w inny sposób. Jedna z nich ma imitację belek i podchodzi pod góralską, inna ma ażurowe ściany i jej budowa wymagała układania każdej zapałki pęsetą. Ważne dla mnie jest to, że na moje wystawy przychodzi coraz więcej osób niepełnosprawnych. Zależy mi na tym, aby takie osoby się nie poddawały i robiły cokolwiek, co potrafią. Są instytucje, które takim osobom pomagają i muszą wiedzieć, że tacy ludzie są potrzebne społeczeństwu - wyjaśnił pan Przemysław Kozłowski.

Zbudowanie szopki, która trafiła do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zajęła panu Przemysławowi 5 miesięcy.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 22 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (21)

  Pan szopkarz, w dniu 08-12-2022 18:59:38 napisał:

  Szopka w Polsce trwa cały rok pod rządami tych pajaców

  odpowiedz

  • 8 (12)

  mariusz, w dniu 08-12-2022 19:52:28 napisał:

  pięknie ...duży talent i mnóstwo cierpliwości

  odpowiedz

  • 4 (10)

  NAKIELANIN , w dniu 08-12-2022 22:44:52 napisał:

  Super wykonanie, gratulacje dla mistrza. Jest po prostu piękna.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  JaJacek, w dniu 09-12-2022 08:21:57 napisał:

  Piękna praca, wymagająca cierpliwości. Gratuluję i podziwiam!

  odpowiedz

  • 0 (6)

  katarzyna, w dniu 09-12-2022 09:36:21 napisał:

  Piękne wykonanie, gratuluję talentu i cierpliwości.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  panna, w dniu 09-12-2022 19:07:07 napisał:

  Lansu ciąg dalszy.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Aa, w dniu 09-12-2022 20:39:41 napisał:

  Coś wspaniałego super wykonanie wyrazy uznania za talent i cierpliwosc

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Obywatel, w dniu 10-12-2022 13:42:53 napisał:

  Dzieło sztuki

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)