Dziś mamy 27 maja 2020, środa, imieniny obchodzą:

20 marca 2020

Nowy kierunek kształcenia w Staszicu. Dostępny w roku szkolnym 2020/2021

fot. archiwum

fot. archiwum

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią utworzony został nowy kierunek kształcenia# dla absolwentów szkół podstawowych. Technik rachunkowości to zawód z przyszłością – pracę znajdziesz w każdej firmie.

W roku szkolnym 2020/2021 młodzież kończąca szkołę podstawową będzie mogła ubiegać się o miejsce na kierunku technik rachunkowości. Z badań rynku wynika, że zawód ten jest bardzo pożądany na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim. Praca technika rachunkowości jest odpowiedzialna, dzięki czemu niesie za sobą znaczne korzyści finansowe.

Na kierunku tym uczniowie zdobędą wiedzę niezbędną do zarządzania finansami firmy z dowolnej branży, poznają zasady funkcjonowania biura rachunkowego oraz zdobędą wiedzę z zakresu wynagrodzeń, podatków i prowadzenia dokumentacji biurowej. Prowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne umożliwią absolwentom stanie się specjalistami w zakresie finansów i rachunkowości oraz ułatwią kontynuację kształcenia na studiach wyższych.

Firmy i instytucje muszą dbać o swoje finanse, a co za tym idzie, na rynku pracy zapotrzebowanie na techników rachunkowości jest wysokie i będzie rosnąć. Zatrudnienie można znaleźć w banku, biurze rachunkowym, jednostkach samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwach i towarzystwach ubezpieczeniowych, czy w działach finansowo-księgowych praktycznie w każdej branży. Można również założyć własne biuro rachunkowe, co wymagać będzie przedsiębiorczości i dobrego zaplanowania.

Nie zwlekaj, zostań uczniem klasy technikum kształcącego w zawodzie technik rachunkowości. Praca dla absolwentów gwarantowana. Czekamy na Ciebie!

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)