Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2023

O bezpieczeństwie podczas ferii. Rozmowy dzielnicowych z dziećmi

Dzielnicowi z nakielskiej komendy spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle oraz w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie#. Podczas organizowanych tam zajęć feryjnych, policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie i swojej pracy.

Bezpieczeństwo najmłodszych jest bardzo ważne. Pamiętają o nim także policjanci powiatu nakielskiego organizując cykliczne spotkania. Mundurowi nie zapominają o najmłodszych także podczas ferii i spotykają się z nimi w placówkach, które zorganizowały dla dzieci zajęcia feryjne.

W ostatnich dniach dzielnicowi z nakielskiej komendy, mł. asp. Patryk Dutkiewicz i mł. asp. Dawid Sobieszczyk odwiedzili dzieci podczas zajęć feryjnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle oraz w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie.

Policjanci przypominali przepisy dotyczące poruszania się pieszych po drogach. Szczególną uwagę zwracali na noszenie elementów odblaskowych. Mowa była także o tym, jak należy się zachowywać, by być bezpiecznym podczas zabawy na świeżym powietrzu oraz w domu. Mundurowi przestrzegali też przed osobami obcymi i udzielali rad, jak unikać zagrożeń związanych z wizytą nieznajomych w domu. Dzieci miały również okazję usłyszeć kilka słów na temat pracy dzielnicowego.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dzieliły się swoją wiedzą i zadawały wiele interesujących pytań. Na zakończenie spotkania mundurowi rozdali odblaskowe opaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera Prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)