Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2022

O bezpieczeństwie podczas zimowego szaleństwa. Zajęcia z policjantami

fot. pow.

fot. pow.

Nakielscy policjanci odwiedzili uczestników# zajęć feryjnych organizowanych w WDK w Paterku. Policjanci przekazali wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowy wypoczynek będzie bezpieczniejszy.

Nakielscy policjanci, mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowy mł. asp. Zbigniew Wilczek, spotkali się z dziećmi, które spędzają ferie na zajęciach organizowanych w Wiejskim Domu Kultury w Paterku.

Prowadzący spotkanie opowiadali o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Radzili, jak zachowywać się spędzając czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami. Dzieci usłyszały miedzy innymi, w jakich miejscach można bezpiecznie korzystać z sanek i jak niebezpieczne jest wchodzenie na zamarznięte akweny. Mundurowi przypominali również o zagrożeniach związanych z zawieraniem bliższych relacji z nieznajomymi i przestrzegali przed przyjmowaniem od takich osób słodyczy, czy napoi.

Prelegenci mówili też o przepisach ruchu drogowego, bezpieczeństwie pieszych korzystających z tras, roli elementów odblaskowych i innych ważnych kwestiach związanych z tą tematyką.

Starsze dzieci policjanci przestrzegali przed wchodzeniem w konflikt z prawem, informując jednocześnie o konsekwencjach łamania obowiązujących norm.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)