Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

04 października 2021

O cyberprzemocy podczas zajęć w szkole. Prelekcji wysłuchała młodzież

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowymi z# nakielskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Ślesinie. Podczas pogadanek funkcjonariusze opowiadali o odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzestępczości i cyberprzemocy.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej, mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowi z nakielskiej komendy odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Ślesinie. Policyjnych prelekcji wysłuchali uczniowie z klas IV-VIII.

Funkcjonariusze przypominali kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może na niego nałożyć za łamanie prawa. Mundurowi wyjaśnili również czym jest demoralizacja i omówili jakie są jej przejawy, a także jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono również cyberprzestępczości i cyberprzemocy. Funkcjonariusze omówili, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane i jak ich unikać. Przestrzegali przed osobami poznanymi za pośrednictwem sieci przypominając, by dla własnego bezpieczeństwa chronić swoje dane wrażliwe oraz te dotyczące miejsca zamieszkania, czy sytuacji materialnej rodziny.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)