Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 kwietnia 2022

O krasnoludkach w Dniu Książki. Ciekawa lekcja dla dzieci

fot. pow.

fot. pow.

„Czy to bajka, czy nie bajka, Myślcie sobie, jak tam chcecie, A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie” - M. Konopnicka.

W piątek 1 kwietnia do Biblioteki Ogólnej zawitały dzieci z przedszkola nr 3 „Bajkowa Łąka” przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, by wysłuchać jak powstaje książka, kto jest autorem, a kto ilustratorem, kto wydaje i jak książka trafia do biblioteki. A wszystko po to by uczcić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada 2 kwietnia. Bibliotekarka przybliżyła małym uczestnikom postać Marii Konopnickiej, która jest patronem roku 2022, i autorką książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.
Mali uczestnicy spotkania układali puzzle z ilustracjami, w ten sposób poznając bohaterów bajki i zapoznały się z literaturą stosowną do wieku.

Materiał: Stefania Bielecka/Biblioteka Ogólna PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)