Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2022

O przyszłości edukacji. Dobra inicjatywa Politechniki Bydgoskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartek 24 listopada 2022 r. Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zaprosiła na bardzo ciekawe, duże przedsięwzięcie #czyli konferencję pt. „Politechnika Dialogu – porozmawiajmy o edukacji”, w której brali udział m.in. przedstawiciele powiatu nakielskiego: wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią Aleksandra Białka.

Idee konferencji przedstawiła Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. Inż. Małgorzata Gotowska. Wykłady dotyczące przyszłości edukacji, dyskusję o wyzwaniach stojących przed współczesną edukacją, a także dobre praktyki w oświacie i współpracy szkół z firmami różnych branż dopełniła ekspozycja „Novum at schola”, na której przedstawiono wydawnictwa oświatowe, wyposażenie i pomoce dydaktyczne, inicjatywy edukacyjne, zajęcia pokazowe, a na koniec strategiczne działy Politechniki Bydgoskiej.

Bardzo ciekawe było wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy p. Magdaleny Popielewskiej dotyczące m.in. wizerunku szkoły i roli całej społeczności szkolnej w jego kształtowaniu. W trakcie konferencji wyróżniono dyrektorów szkół najbardziej efektywnie współpracujących z Politechniką Bydgoską.

Wśród nagrodzonych była m.in. pani Małgorzata Ciechanowska i ZS CKR w Samostrzelu. Korzyści dla swoich uczniów płynące z tego typu kontaktów zauważa również pani Aleksandra Białka, stąd też udział młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Nakle w tegorocznych „Inżynieraliach” organizowanych przez bydgoską uczelnię.

Warto, by przyszłe edycje tej ważnej, przygotowanej z dużym rozmachem konferencji, odbywały się z dużym udziałem uczniów i nauczycieli szkół z obszaru powiatu nakielskiego.

Materiał: Tomasz Miłowski / wicestarosta nakielski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)