Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

O twórczości Grażyny Jagielskiej. Panie rozmawiały o przeczytanej książce

fot. pow.

fot. pow.

Tegoroczne majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w# Paterku było poświęcone książce Grażyny Jagielskiej pt.”Wszystkie moje domy”.

Zamiarem autorki było napisanie książki lekkiej, przyjemnej i w miarę możliwości zabawnej. Czy taka jest? Otóż po lekturze, uczestniczki spotkania stwierdziły, że raczej do takich nie należy. Sama autorka przyznaje, że nie spodziewała się, że czytelnicy potraktują książkę jako poważną i trudną.

Tematem przewodnim książki jest obraz małżeństwa, które musi poukładać swoje życie na nowo.

Po tym jak dorosłe już dzieci odchodzą z domu rodzinnego, a mąż przechodzi na emeryturę, trzeba rozpocząć życie w innej rzeczywistości. Nagle okazuje się, że dwoje ludzi zajętych do tej pory - jedno wychowywaniem dzieci, a drugie pracą zawodową - mają wokół siebie tyle przestrzeni, że nie potrafią się oboje w niej odnaleźć. Postanawiają poszukać innego domu, w którym nastąpi nowy początek ich wspólnego życia. Niestety, kolejne nowe domy nie są rozwiązaniem na odnalezienie porządku w ich zmienionej rzeczywistości. Co jest tym rozwiązaniem?

Aby się tego dowiedzieć zachęcamy do przeczytania „Wszystkich moich domów”.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 27.06.2022r. Omawiać będziemy książkę Danuty Noszczyńskiej „Nigdy nie jest za daleko”.

Materiał: Katarzyna Hass - PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)