Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

O zasadach panujących w bibliotece. Uczniowie w Filii w Potulicach

fot. powierzone

fot. powierzone

Podczas Tygodnia Bibliotek przyszedł również czas na Filię w Potulicach, którą odwiedzili uczniowie# miejscowej szkoły podstawowej.

Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jakie panują w niej zasady. Uczniowie dobrze już wiedzą, na jaki okres można wypożyczyć książkę i jak należy o nią dbać.

Na spotkaniu bibliotekarka opowiedziała jak powstaje książka i kim jest pisarz, co to jest wydawnictwo, drukarnia i księgarnia oraz jak powstają ilustracje do książek.

Na zakończenie dzieci miały możliwość wybrania swoich ulubionych książek, obejrzenia ich oraz wypożyczenia.

Materiał: Sandra Lubaszewska / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)