Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2022

Obowiązki właścicieli nieruchomości zawierających azbest. Termin mija 31 stycznia

fot. archiwm

fot. archiwm

Mieszkańcy gminy Nakło, którzy nie są przedsiębiorcami mają obowiązek złożyć do Urzędu Miasta i Gminy w Nakle informacje nt. wyrobów zawierających azbest.

Termin mija 31 stycznia br., a informacje muszą dotyczyć poprzedniego roku kalendarzowego. Wzór dokumentu znajduje się w biuletynie informacji publicznej gminy Nakło. We wzorze właściciele muszą zawrzeć poza podstawowymi informacjami także szczegółową ocenę stanu możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów z azbestem. M.in. konieczne są takie informacje jak miejsce umieszczenia wyrobów, rodzaj budynku czy określenie tego, jak bardzo pilne jest usunięcie wyrobów z azbestem z danej nieruchomości. Szczegóły można uzyskać pod nr tel. 52 386 79 73.

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (10)

  Bobi, w dniu 16-01-2022 12:05:29 napisał:

  Po co to komu.azbezt się maluje i po sprawie kogo stać przy dzisiejszych cenach na wymianę dachu bo urzędnicy mają taki kaprys

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Koniu, w dniu 16-01-2022 16:35:32 napisał:

  To jest kolejne martwe prawo, ustawodawca nie przewiduje żadnej sankcji za niedopełnienie tego bzdurnego obowiązku, niech urzędnicy sami się pofatygują jak chcą coś od właścicieli budynków. Mało kasy biorą za podatek od nieruchomości ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Olej zwyczajny 0,9l
6,99PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Kapusta młoda
3,99PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)