Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Od rycerza do żołnierza. Zapraszamy na historyczny Dzień Dziecka

fot. pow.

fot. pow.

Burmistrz Szubina zaprasza na ruiny zamku Sędziwoja z# rodu Pałuków na piknik pt. Historyczny dzień dziecka - Od rycerza do żołnierza . Atrakcje skierowane będą nie tylko do dzieci. Także dorośli znajdą coś interesującego dla siebie.

W programie m.in.:

- osada rycerska
- muzealne wydawnictwo pt. Zamkowe historie
- finał Rajdu Konnego Powstańczym Szlakiem Ułanów Gnieźnieńskich do Szubina
- pokaz wojskowy Towarzystwa Historycznego z Kcyni
- pokaz musztry w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie.
Zaplanowano również atrakcje dodatkowe:
- stoiska profilaktyczne
- stoiska gastronomiczne
- dmuchańce i animacje dla dzieci
- fotobudka
- stoiska tematyczne
- warsztaty kreatywne dla dzieci
- muzealny sklepik
- muzealny kącik zabaw.

Zapraszamy w piątek, 3 czerwca od godz. 17.00 na ruiny szubińskiego zamku.

Współorganizatorzy: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie, Szubiński Dom Kultury, Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna.

Partnerzy wydarzenia: Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Poznaniu, Oddział Terenowy im. 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski, Towarzystwo Historyczne w Kcyni i Zespół Szkół im. Prof. Emila Chroboczka w Szubinie.

Materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Budowa magazynów
POMIDOR MALINOWY
5,99PLN
LEWIATAN PAPIER TOALETOWY BIAŁY 8 ROLEK
6,49PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)