Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

10 marca 2023

Olimpiada ZUS. Ekonomiści Staszica w etapie wojewódzkim

fot. powierzone

fot. powierzone

7 marca 2023 r. ekonomiści z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią #uczestniczyli w etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” , która odbyła się w X Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Stefana Banacha w Toruniu. Uczniowie zmierzyli się z 23 szkołami z województwa kujawsko-pomorskiego, rozwiązując test wielokrotnego wyboru o ubezpieczeniach społecznych. Do Olimpiady uczniów przygotowywały: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych już od 9 lat biorą udział w „Lekcjach z ZUS”, a zdobytą wiedzę o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy sprawdzają w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku do udziału w olimpiadzie przystąpiło blisko 36 tys. uczniów z ponad 1 tys. szkół z całej Polski, z terenu województwa kujawsko-pomorskiego -2464 uczniów z 59 szkół. Do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce 7 marca w Toruniu zakwalifikowały się 23 szkoły.

Olimpiada organizowana jest w ramach projektu „Lekcje z ZUS” i stanowi jego ukoronowanie. Cały projekt objęty jest patronatami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)