Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

08 marca 2023

Olimpiada Znajomości Afryki. Uczennice Krzywoustego w zawodach II stopnia

fot. powierzone

fot. powierzone

Do udziału w zawodach II stopnia XXI Olimpiady Znajomości Afryki w okręgu kujawsko-pomorskim #Komitet Główny zakwalifikował 58 uczniów z 28 szkół średnich województwa. Wśród nich znalazły się reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią: Agnieszka Bala z klasy 3 matematyczno-humanistycznej, Wiktoria Kowalska z klasy 4 matematyczno-humanistycznej i Aleksandra Świniarek z klasy 3 angielsko-geograficznej.

Etap okręgowy olimpiady przeprowadzono 4 marca 2023 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z zadań z zakresu geografii Afryki, działalności polskich misjonarzy i misjonarek oraz różnorodności społeczeństwa i kultury kontynentu afrykańskiego. Wyniki zawodów znane będą za kilka tygodni.

Agnieszce, Oli i Wiktorii dziękujemy za dotychczasowy wkład pracy i życzymy awansu do kolejnego etapu – zawodów finałowych, które odbędą się w kwietniu br. w Lublińcu.

Uczennice do olimpiady przygotował nauczyciel geografii – Andrzej Kinderman.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)