Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

07 października 2022

Oszuści działają w sieci. Kradzieże z kont bankowych na terenie powiatu

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Tylko minionej doby nakielscy policjanci odnotowali dwa# zgłoszenia dotyczące kradzieży pieniędzy z kont bankowych za pośrednictwem linków przesłanych przez oszustów. Mundurowi ponownie apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność.

Tylko minionej dobry nakielscy policjanci zostali powiadomieni o dwóch przypadkach kradzieży pieniędzy z kont bankowych, przy wykorzystaniu linków przesłanych przez oszustów. W obu przypadkach pokrzywdzeni postąpili zgodnie z przekazanymi im sugestiami i wypełnili link zawierający miedzy innymi dane do logowania na konto bankowe.

Strona, która otworzyła się po kliknięciu w link, łudząco przypominała stronę bankowości elektronicznej i kiedy pokrzywdzenie wpisali swój login i hasło, przestępcy uzyskali dostęp do ich gotówki i ich okradli.

Policjanci po raz kolejny przypominają, by wystawiając do sprzedaży jakiekolwiek przedmioty, zwracać uwagę na osoby, które w ledwie kilka minut od pojawienia się ogłoszenia, przesyłają wiadomość za pośrednictwem znanego komunikatora i deklarują, że są zainteresowane zakupem.

Osoby te, dla uwiarygodnienia, często na zdjęciu wyświetlanym przy numerze telefonu mają fotografię z wizerunkiem kobiety, lub kobiety z dzieckiem.

Mundurowi apelują, by nie dać się zwieść. Kiedy potencjalny kupiec prześle link, zachęcając do jego wypełnienia i zapewniając, że tym sposobem transakcja pójdzie szybko i sprawnie, należy natychmiast przerwać korespondencję, gdyż z pewnością mamy do czynienia z oszustami.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)