Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2021

Pandemia nie zwalnia tempa. Uczniowie przechodzą na naukę zdalną

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Niewątpliwie w ostatnich kilku tygodniach odnotowujemy# prawie codziennie dość duże liczby nowych zakażeń. Dlatego rządzący podjęli decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Dotkną one też szkoły.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia przekazało, że od 20 grudnia w szkołach podstawowych i średnich wprowadzona zostanie nauka zdalna. Taki system nauki potrwa do 9 stycznia 2022 roku. – Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach – tłumaczy Ministerstwo Zdrowia. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił, że po tym czasie dzieci wracają do nauki stacjonarnej. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, doprecyzował, że przedszkola i żłobki będą funkcjonowały normalnie. 

Oceń artykuł: 7 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (21) Zgłoś naruszenie zasad

  • -14 (38)

  Ja , w dniu 07-12-2021 14:35:41 napisał:

  Tu nie chodzi o pandemie tylko o nauczycieli dłużej wolne będzie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (22)

  Tadzik, w dniu 07-12-2021 14:42:03 napisał:

  WIR wobec takich polityków. Dzieci mają mieć dostęp do edukacji, co gwarantuje nam konstytucja, do kontaktów z rówieśnikami, odbieranie tego jest bezprawne!!!

  odpowiedz

  • 18 (22)

  Mirek, w dniu 07-12-2021 15:19:50 napisał:

  Brawo!!! Ci uczniowie już są matołami, skrzywdzeni przez niby władzę. A może o to chodzi? tępy elektorat będzie głosował na jedynie słuszną partię, ttfffuuu dobra zmiana, nowy wał.

  odpowiedz

  • 13 (25)

  Kolo, w dniu 07-12-2021 15:25:07 napisał:

  Po minusach widać, jak propaganda TV i radiowa działa... przypomnę, dzieci nie transmitują wirusa, jednak dzieci transmitują wirusa, jesteś zaszczepiony, nie chorujesz, chorujesz jednak ale łagodnie, nie transmitujesz wirusa, jednak transmitujesz, szczepimy się, długa prosta do normalności, dwie dawki i zwalczymy wirusa, trzy dawki i będzie po wszystkim, będzie trzeba co pół roku przypominać jednak... ile jeszcze wersji musicie usłyszeć by zrozumieć fałsz tego wszystkiego?

  odpowiedz

  • -2 (14)

  Mamcia, w dniu 07-12-2021 17:06:18 napisał:

  A moje dziecko już miało w tym roku zdalne nauczanie w listopadzie o starczy jemu te siedzenie w domu nie korzustniem one chce chodzić do szkoły o uczyć się normalnie i będzie tak dalej chodziło i uczyło się jest zaszczepione więc mogą nam podskoczyc

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (14)

  Elżbieta, w dniu 07-12-2021 17:36:28 napisał:

  Ciekawe kto zapewni opieke na nauczaniu zdalnym 1-3 . Ja pracuje, a w okresie przedświątecznym to szczególnie. Ciekawe czy świetlica będzie czynna ? Nie maja kwarantanny więc proszę im zapewnić opiekę i nauczanie zdalne w świetlicy. Bo w przeciwnym wypadku moje dzieci będą nieobecne na lekcjach online bo same tego nie ogarną. Zenada

  odpowiedz

  • 12 (18)

  w, w dniu 07-12-2021 20:40:05 napisał:

  Ludzie!!! Czy to nauczyciele wyznaczyli dni nauki zdalnej? Poza tym tak naprawdę to jest 5 dni, reszta i tak jest wolna, bo DZIECI mają PRZERWĘ ŚWIĄTECZNĄ!!!

  odpowiedz

  • 4 (10)

  emeryt, w dniu 07-12-2021 22:27:07 napisał:

  Szlag mnie trafia, kiedy ponownie słyszę, że zdalne od 20 grudnia do 9 stycznia. Przecież to tylko kilka dni takiej nauki, potem i tak ustawowo dzieci mają wolne. Ale to niezły pretekst, żeby znowu powiedzieć, iż nauczyciele znowu mają wolne! Ludzie, myślcie trochę samodzielnie!

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Mama, w dniu 07-12-2021 22:35:23 napisał:

  Super. Zdalne powinno być już wcześniej! A dzieci muszą uczyć się samodzielności i dbania o siebie.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  HALUTKA, w dniu 07-12-2021 22:37:11 napisał:

  Lepiej poświęcić czas dziecku niż pisać niesprawdzone informacje, nauczyciele też ludzie warto o tym pamiętać

  odpowiedz

  • 2 (4)

  ZobaczWLustro, w dniu 08-12-2021 07:40:15 napisał:

  Najlepsi są Ci co są za wszelkimi obostrzeniami, limitami w sklepach, preparatami dopuszczonymi warunkowo, nic nie dającymi maseczkami itd, a jeżeli chodzi o naukę zdalną dzieci to są przeciwni i najgłośniej się udzielają. Widzicie ludzie jacy jesteście zakłamani w sobie?

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Mądra, w dniu 08-12-2021 08:51:53 napisał:

  Powinniście się cieszyć,że dziecko wam nie przyniesie ze szkoły kwarantanny na święta.

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Ewa, w dniu 08-12-2021 09:49:47 napisał:

  A w przedszkolach nie ma Covid-19? Hmmm są przypadki tylko rodzice z premedytacją nie idą na testy

  odpowiedz

  • 7 (7)

  obserwatory, w dniu 08-12-2021 10:25:03 napisał:

  a kłamczuszek matełuszek twierdził jeszcze niedawno, że wirusa już nie ma

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)