Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2020

Panie należące do DKK nie mogą się spotkać, ale mogą czytać nowe książki. Co polecają?

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

Kolejny raz pandemia spowodowała, że nie mogą się odbywać comiesięczne spotkania #Dyskusyjnych Klubów Książki. Nie przeszkadza to jednak, by klubowiczki w ramach DKK, poznawały kolejne ciekawe książki. Ostatnio Panie z DKK w Paterku przeczytały „Karminowe serce” Doroty Gąsiorowskiej, które polecają wszystkim czytelnikom.

Rudowłosa Laura zraniona przez bliską osobę postanawia poszukać spokoju i harmonii z dala od hałaśliwej stolicy. Przenosi się do Bukowej Góry nieopodal Krakowa, by tam odzyskać wiarę w ludzi i wyleczyć rany serca i duszy. Dzięki temu, że jest graficzką może pracować wszędzie.

Wprowadza się do stuletniego domu i poznaje mieszkańców urokliwego miasteczka. Szczególnym miejscem dla niej staje się kawiarenka „Złote Serce” oraz jej właściciele. To właśnie oni, powoli, krok po kroku wlewają w Laurę nadzieję, że z pewnością nadejdzie lepsze jutro. Los szykuje jednak dla zagubionej Laury wiele niespodzianek.

Autorka książki – Dorota Gąsiorowska postarała się, by czytelnicy, na kartach jej książki, dotknęli nie zawsze łatwych tematów. Jak poradzą sobie bohaterowie „Karminowego serca” z żałobą, rozpaczą po utracie ukochanego dziecka, przemocą w rodzinie, poczuciem strachu i wewnętrznym zagubieniem?

Książka Gąsiorowskiej udowadnia, że jeśli mamy wokół siebie oddane osoby możemy zacząć życie od nowa, a doznane krzywdy zginą i wróci do nas szczęście.

Każdy, kto chce poczytać wzruszającą i magiczną powieść, która jest pełna uroku i wewnętrznego ciepła, powinien sięgnąć po „Karminowe serce”, które niesie ze sobą nadzieję, że „... każdy nowy dzień daje szansę na zmiany...”

materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)