Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

24 września 2021

Parking szkolny czy strefa postoju publicznego Internauta zaniepokojony

fot. pow.

fot. pow.

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od zaniepokojonego# mieszkańca gminy Nakło nad Notecią

W Paterku za ogrodzeniem szkoły jest parking. Czy to jest parking szkolny czy ogólnodostępny. Zdarza się,  że stoją tu zaparkowane na wiele godzin autobusy przewoźników na trasie Nakło-Bydgoszcz, lawety, samochody ciężarowe z załadunkiem. To nie jest raczej teren, który gwarantuje bezpieczeństwo dzieciom wychodzącym ze szkoły.  Dodatkowo przy drodze wjazdowej stacjonuje autobus odwożący i dowożący dzieci szkolne. Blokuje tym samym płynność przejazdu samochodów, którymi dzieci są dowożone przez rodziców. A przed szkołą jest zatoczka na ogrodzonym terenie i rondo, na którym autobus szkolny mógłby stacjonować nie stwarzając zagrożenia dla innych. 

Sytuacja taka ma miejsce od wielu lat.  Ciężkie pojazdy rozjeżdżają nieutwardzony teren, który po deszczach przypomina bardziej poligon niż parking przy szkole.

Może warto by w końcu coś w tej sprawie zrobić???

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 9 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (29)

  Rodzic , w dniu 24-09-2021 14:33:51 napisał:

  Autobus blokuję rodziców dowożących dzieci. A co wasze dzieci ku...a nóg nie mają, aby do szkoły chodzić? Tylko z nich grubych inwalidów robicie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 17 (19)

  Mieszkaniec, w dniu 24-09-2021 14:47:06 napisał:

  Parkingu "dla rodziców" nie posiada ani szkoła nr 2 ani nr 3 w Nakle. Nie sądzę więc, że w Paterku teren za ogrodzeniem jest docelowo przeznaczony dla rodziców, na takie wygody to rzadko którą szkołę stać. Dzieci szkół podstawowych jak już dojeżdżają to tak jak od lat - autobusem szkolnym, a miejscowe idą piechotą!

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Mmm, w dniu 24-09-2021 14:54:12 napisał:

  Zawsze można na osiedlu zaparkować i przejść się ten kawałek. Nie widzę problemu. Teren za ogrodzeniem szkoły jest prywatny o ile mi wiadomo.

  odpowiedz

  • 11 (13)

  Nakło997, w dniu 24-09-2021 15:07:44 napisał:

  Jeżeli administrator tego terenu nie wnioskował o odpowiednie oznakowanie i takowego brak,to brak jest również podstaw do tego by kierowców wskazanych pojazdów karać.

  odpowiedz

  • 1 (17)

  paterkowicz, w dniu 24-09-2021 16:25:16 napisał:

  A gdzie Sołtys . gdzie Pani Krzykaczka gdzie Pani Jamnikowa ? no dalej drogie Panie co tak cicho ....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (13)

  Ho ho, w dniu 24-09-2021 16:55:08 napisał:

  Wypuścić Kaczki Krzykaczki Jamniki i będzie porządek

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Tomek, w dniu 24-09-2021 18:34:15 napisał:

  Jaki zainteresowany parkingiem przy szkole a może tak idź do domu kultury i tam zobacz co się dzieje. Dobrze ktoś napisał może najpierw do sołtysa trzebaby iść a nie do gazety od razu.

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Mieszkanka, w dniu 25-09-2021 07:55:17 napisał:

  Proszę śledzić i czytać ze zrozumieniem stronę na Facebooku Sołectwo Paterek, to właśnie tam znajdują się pisma jakie kieruje Rada Sołecka z Sołtysem do gminy. Niestety urząd nie współpracuje od wielu lat nie są podejmowane żadne inwestycje i remonty mimo tego że Paterek wnosi do budżetu bardzo dużo środków. Zastanawiajace jest dlaczego tym którym przeszkadza brak parkingu i zła organizacja ruchu nie pojawiły się w piątek na zebraniu. Ludzie sami się też zaangażujcie pamiętajcie, że w jedności siła.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  krysiak, w dniu 25-09-2021 10:16:30 napisał:

  ci tirowcy niektórzy to są jednak cepy

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Parking, w dniu 25-09-2021 12:40:47 napisał:

  Nikogo kogo dotyczy sprawa parkingu i mieszkańców którzy nie mają bezpośredniego dostępu do drogi na zebraniu nie było czyli im nie zależy. Proszę nie tłumaczyć brakiem czasu, bo pracuję wszystkie osoby które wzięły udział w zebraniu są na etacie i znaleźli czas. A gdzie potencjalni kandydaci na sołtysów, nie bylo nikogo jak widać? Tak wam zależy?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Krzysztof, w dniu 25-09-2021 16:34:54 napisał:

  Nazywam się Krzysztof, syn Leszka.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  rodzic, w dniu 27-09-2021 10:51:26 napisał:

  Jeżeli to jest teren prywatny to tylko zwrócić się do właściciela,niech on się zajmie ogrodzeniem.Poza tym ruch,spacer daje radość i zdrowie,dziesiątki aut to smog w obrębie szkoły utrudniający życie mieszkańcom.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ataker, w dniu 30-09-2021 14:22:23 napisał:

  nauczcie sie łazić jak ludzie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Jajka konsumpcyjne 10 szt.
4,44PLN
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)