Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

Pierwsza połowa rozbudziła apetyty. Druga zdecydowała o wyniku

W kolejnym meczu rundy wiosennej Skra Paterek podejmowała na # własnym terenie Piaski Bydgoszcz. Piłkarzom zależało na zwycięstwie, ponieważ chcieli sprawić prezent koledze z zespołu, który po wielu latach gry, przeszedł na sportową emeryturę.

Początek rundy wiosennej w wykonaniu Skry był zadowalający. Co prawda w pierwszym meczu po zimowej przerwie, piłkarze przegrali na stadionie w Nakle z Iskrą Zamość – Rynarzewo, ale po bardzo pechowej końcówce, natomiast tydzień później odbili sobie to z nawiązką, gromiąc najsłabszy zespół w stawce – Amatora Bydgoszcz.

W kolejnym meczu, już na własnym boisku w Paterku, Skra podejmowała Piaski Bydgoszcz. Zanim jednak sędzia zagwizdał po raz pierwszy, miała miejsce miła uroczystość. Wieloletni piłkarz i podpora defensywy zespołu Robert Pazderski, z uwagi na własne zdrowie postanowił przejść na sportową emeryturę. Kierownictwo klubu doceniło wiele lat gry i zaangażowania na boisku, wręczając specjalne podziękowania. Koledzy z drużyny natomiast chcieli w najlepszy możliwy sposób pożegnać się, zdobywając komplet punktów z Piaskami. I od początku ruszyli do ataku, osiągając optyczną przewagę. I bardzo szybko przyniosła ona efekt w postaci bramki Michała Zielińskiego.

Zdobyta bramka dodała animuszu Skrze, która raz po raz stwarzała sobie bardzo dobre okazję. W 21 minucie, udany drybling w środku pola Kacpra Łuczaka i zagranie do Dawida Kolińskiego, który minął rywala, niestety akcja nie przyniosła efektu, ponieważ piłkarz oddał zbyt lekki strzał. 3 minuty później dobra akcja duetu Piotr Białka – Bartosz Malczewski. Ten drugi oddał strzał ale na posterunku był bydgoski bramkarz. Odpowiedź gości mogła być zabójcza. Obrońcy gospodarzy zaspali i dali się uwolnić rywalowi ale z bardzo dobrej strony pokazał się Filip Wika, który wybronił trudny strzał. W 33 minucie kolejny błąd popełniła defensywa Skry ale i w tym przypadku górą okazał się Wika. Aż do końca pierwszej połowy na boisku dominowali gospodarze ale nie byli w stanie drugi raz znaleźć drogi do bramki rywali.

Wynik po pierwszej połowie był dobry, a mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie skuteczność. Z drugiej jednak strony, blok obronny popełnił kilka błędów i gdyby nie dobra postawa bramkarza, wynik byłby inny. Piaski wiedziały, że przy odpowiednim naciśnięciu rywali są w stanie powalczyć o korzystny rezultat i tak właśnie zaczęły grać od początku drugiej części. Katastrofalną w skutkach stratę przed własnym polem karnym zanotował Rafał Malikowski, który uwikłał się w niepotrzebny drybling. Bydgoszczanie z prezentu skorzystali i na tablicy wyników był remis.

W 56 minucie, gospodarze powinni odzyskać prowadzenie. Malczewski w sprytny sposób minął na prawym skrzydle jednego z z bydgoszczan, ale będąc w polu karnym zagrał zbyt mocno do zamykającego akcję kolegi. 4 minuty później, obrona miejscowych nie przypilnowała linii spalonego i Piaski wyszły na prowadzenie. W 69 minucie, piłkarze ponownie popełnili ten sam błąd i dali się urwać rywalowi.

Malikowski ofiarną interwencją próbował powstrzymać rywala ale na tyle niefrasobliwie, że sędzia wskazał na „11”. Było 1:3 i trzy punkty oddalały się coraz bardziej. Zdenerwowany trener Radosław Hyży zrugał zawodników za kurczowe próby łapania gości na spalone, dzięki czemu w kolejnych minutach, piłkarze wystrzegali się tych samych błędów. Nie minęło 120 sekund i nadzieję w serca kibiców wlał niezawodny Białka, który popisał się pięknym strzałem z woleja z okolic 16 metra.

W 74 minucie, gospodarze doprowadzili do wyrównania ale ku niezadowoleniu kibiców, sędzia wskazał pozycję spaloną. W końcówce meczu, Skra musiała rzucić się do odrabiania strat. Na boisku pojawiali się nowi zawodnicy, ale to przyjezdni znaleźli się w najlepszej sytuacji na bramkę ale jeden z piłkarzy w znany sobie tylko sposób nie trafił na pustą bramkę. Uciekający czas i szansa na korzystny rezultat wprowadzały zdenerwowanie w szeregach miejscowych. W końcu nie wytrzymał Mikołaj Lewa, który w ostry sposób próbował odebrać piłkę bramkarzowi rywali, przy okazji go faulując. Doszło do przepychanek, a dodatkowo na boisko wbiegło dwóch kibiców Skry ale po kilku minutach sędzia zapanował nad sytuacją. Ukarał Lewę żółtym kartonikiem i po chwili zakończył spotkanie.

Skra pomimo dobrej pierwszej połowy, którą powinna wygrać zdecydowanie wyżej, zawiodła w drugiej części. Błędy obrońców, a także niemrawe ataki zdecydowały o tym, że 3 punkty pojechały do Bydgoszczy.

Skra Paterek – Piaski Bydgoszcz 2:3 (1:0)

Bramki: Michał Zieliński, Piotr Białka