Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2022

Pijani kierowcy wyeliminowani. Mężczyźni mieli prawie dwa promile

fot archiwum

fot archiwum

Dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego, który ruszył #w trasę bez wymaganych uprawnień, wyeliminowali wczoraj z ruchu mundurowi nakielskiej „patrolówki”. Obaj niebawem usłyszą zarzuty, a ich zachowanie oceni sąd.

Pierwszy kierowca, który kompletnie pijany ruszył w trasę został zatrzymany wczoraj (26.06.22) po godzinie 17 w centrum Nakła. 28-latka skontrolowali nakielscy patrolowcy, kiedy prowadził alfę romeo. Użyty alkomat wykazał w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. Okazało się też, że nakielanin wyruszył w trasę, choć nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Kolejnego, już po dwóch godzinach, ten sam patrol zatrzymał w Potulicach, kiedy prowadził volkswagena passata. 57-latek, tak jak jego poprzednik, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Z tą różnicą, że miał prawo jazdy, które natychmiast zostało mu elektronicznie zatrzymane.

Obaj kierowcy niebawem usłyszą zarzuty, a decyzje w ich sprawie podejmie sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata pozbawienia wolności. 28-latkowi, za jazdę bez wymaganych uprawnień, dodatkowo grozi wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia aut.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Polo, w dniu 28-06-2022 07:42:28 napisał:

  Polska język trudna język

  odpowiedz

  • 0 (0)

  seba z BMW, w dniu 28-06-2022 11:11:24 napisał:

  nie warto było szaleć tak, aż do bólu. Alforomerowcu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)