Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Piknik integracyjny „Drewno jest z lasu”. Warsztaty, wystawy i konkurs

Dnia 6 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbyło się spotkanie integracyjne, na którym promowano drewno jako #główny surowiec budowlany. Wśród zaproszonych gości przybyli: wicestarosta nakielski - Tomasz Miłowski, przedstawiciele: Rady Sołeckiej Karnowa – Magdalena Grochowska, Rady Rodziców ZSS w Karnowie – Paulina Mazurek i Wiesław Wiśniewski, Koła Gospodyń Wiejskich w Karnowie – Bernadeta Zygmunt oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni – Agnieszka Maciejewska.

Piknik miał na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom misji Lasów Państwowych, którą przedstawili nam panowie z Nadleśnictwa Szubin – leśniczy Maciej Trzebiatowski i leśniczy Przemysław Kornet. Panowie zwrócili uwagę na znaczenie lasów w życiu człowieka, a także na właściwe zachowanie w lesie i dbanie o przyrodę.

Na początku spotkania dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie – Mariusz Dereziński, jako gospodarz uroczystości przywitał gości i przedstawił rolę naszej szkoły, jako beneficjenta dofinansowania ze środków Funduszu Leśnego w konkursie „Drewno jest z lasu”. Następnie uczniowie naszej szkoły pokazali swój talent aktorski i taneczny w przedstawieniu teatralnym „Romeo i Julia” oraz leśnym tańcu, przygotowanymi przez nauczycieli Alicję Splitt i Małgorzatę Brząkowską. W dalszej części pikniku odbyły się warsztaty stolarskie i warsztaty plastyczne, gdzie wszyscy mieli możliwość spróbować wypalania w drewnie, przybijania gwoździ, szlifowania, a także malowania farbami, klejenia i tworzenia kreatywnych prac plastycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy przygotowane przez nauczycieli: wystawa darów leśnych, wystawa wyrobów z drewna oraz wystawa prac uczniów. Była też możliwość poczęstowania się słodkościami w leśnej kawiarence. Na zakończenie miło spędzonego czasu zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna zaśpiewała leśne piosenki „przy ognisku” oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. ”Drewno jest z lasu”.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Szubin – panu Jakubowi Sokołowskiemu za przekazanie nam pięknych choinek.

Materiał: Agnieszka Kominiak-Ulatowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)