Dziś mamy 2 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2020

Piłka siatkowa chłopców. Krzywousty ze srebrnym medalem

fot. Maciej Janka

fot. Maciej Janka

Po zeszłorocznym sukcesie ponownie srebrne medale na szyjach siatkarzy I LO. 26 lutego w hali IX Liceum w# Bydgoszczy odbył się finał mistrzostw województwa w piłce siatkowej chłopców.

Cztery najlepsze zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego spotkały się, żeby wyłonić medalistów tegorocznej licealiady. Udział w zawodach tej rangi zapewniło sobie XI LO Bydgoszcz (Chemik Bydgoszcz - zwycięzca mistrzostw województwa od wielu lat), I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, ZS Przemystka, ZS Żeglugi Śródlądowej z Nakła.

Wyniki:
XI LO Bydgoszcz 2:0 ZS Przemystka
I LO Krzywousty 2:0 ZS Żegluga
I LO Krzywousty 0:2 XI LO Bydgoszcz
ZS Przemystka 2:0 ZS Żegluga

Kolejność w turnieju:
1. IX LO Bydgoszcz
2. I LO Nakło nad Notecią
3. ZS Przemystka
4. ZS Żeglugi Śródlądowej

- Dziękuję mojej drużynie za piękną walkę i świetny wynik na zakończenie sezonu. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem z Wami pracować. Zrealizowaliśmy plan maksimum i zdobyliśmy srebrne medale mistrzostw województwa. Cieszę się, bo na wszystkich etapach rywalizacji przegraliśmy tylko jedno spotkanie, co świadczy o tym, że srebrne medale trafiły we właściwe ręce. Ponownie napisaliśmy piękną - siatkarską historię Krzywoustego! Cieszę się, bo zdobyć medal jest trudno, ale obronić go w następnym roku jest jeszcze trudniej. Gratuluję też Żegludze awansu do finału - powiedział trener drużyny Maciej Janka.

Drużyna wystąpiła w składzie: Antoni Kwasigroch (kapitan), Piotr Szarszewski, Michał Nurczyński, Wojciech Bebło, Filip Staniszewski, Jakub Ziółkowski, Filip Kruczkowski, Huber Majewski, Łukasz Urbański, Kamil Brzeziński, Artur Osesek.

Materiał: Maciej Janka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)