Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

22 maja 2022

Płonął tartak. Z budynku strażacy wynieśli poszkodowanego mężczyznę

fot. wiecbork112.pl

fot. wiecbork112.pl

W sobotę, 21 maja br, koło godziny 10 strażacy odebrali# zgłoszenie o pożarze tartaku w miejscowości Sypniewo, gm. Więcbork.

Na miejsce zadysponowano w pierwszej fazie zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie oraz Więcborku. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pali się suszarnia i ogień przenosi się na pozostałe budynki. Ze względu na duże zagrożenie na miejsce wezwano liczne zastępy straży pożarnej z terenu powiatu sępoleńskiego oraz złotowskiego. Na miejscu zdarzenia strażacy zostali poinformowani o braku jednego z pracowników tartaku. Strażacy ubrani w aparaty ochronne układu oddechowego przystąpili do przeszukiwania pomieszczenia. Osoba poszkodowana została ewakuowana przez strażaków na zewnątrz budynku, po czym udzielono jej pierwszej pomocy. W następnej fazie nastąpił wybuchu kotłowni, gdzie przebywał pracownik. Został on ewakuowany przez rotę strażaków, okazało się, że był bez czynności życiowych. Strażacy przeprowadzili RKO do przyjazdu ZRM. Podczas dogaszania obiektu suszarni doszło do pożaru lasu przy tartaku. Siły i środki zostały skierowane do gaszeniu lasu i obrony stacji paliw, która znajduje się tuż przy tartaku. Ze względu na rozległy pożar lasu, w miejscowości Adamowo utworzono punkt czerpania wody.

Siły i środki biorące udział w ćwiczeniach: OSP Sypniewo (GBA Man), OSP Sypniewo (GCBA Jelcz), OSP Więcbork (GCBA Man), OSP Suchorączek (GCBA Jelcz), OSP Lubcza (GLM Volkswagen), OSP Sośno (GBA StarMan), OSP Wersk (GLM Iveco), OSP Zakrzewo (GCBA Scania), OSP Lipka (GCBA Scania).

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, które zorganizowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie. Serdecznie podziękowania także należą się Państwu Pawłowskim, bez których te ćwiczenia by się nie odbyły.

Źródło: wiecbork112.pl

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Marek, w dniu 22-05-2022 12:51:38 napisał:

    Czytam cały artykuł, aby w ostatnim zdaniu dowiedzieć się, że to były ćwiczenia.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
LEWIATAN PAPIER TOALETOWY BIAŁY 8 ROLEK
6,49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)