Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Pluszowy miś największym przyjacielem dziecka. Ulubione święto najmłodszych

fot. pow.

fot. pow.

Pluszowy miś mimo upływającego czasu i nowoczesnych zabawek jest# największym przyjacielem dziecka.

25 listopada obchodzimy jego święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Urodziny, ten sympatyczny pluszak, oficjalnie zaczął obchodzić w 2002 roku, czyli dokładnie w 100. rocznicę swoich urodzin. A jak powstał? Otóż pewien amerykański producent zabawek przeczytał artykuł prasowy opisujący polowanie z udziałem ówczesnego prezydenta USA Teodora Roosvelta, na którym został raniony mały niedźwiadek. Prezydent nakazał wówczas uwolnić niedźwiadka, a całe zdarzenie zostało opisane w gazetach i stało się inspiracją do stworzenia pluszowego misia.

Pluszowe niedźwiadki są wyjątkowe. To ukochana zabawka każdego dziecka. Misie są symbolem tego, co dobre, ciepłe, delikatne. Są najlepszym przyjacielem, który zna dziecięce radości, smutki i tajemnice.

Misie, po to są misiami, żeby było kogo tulić. Mają duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. Mają miękkie łapy, za które je trzymamy, kiedy tylko chcemy. Są także bohaterami niezliczonych ilości bajek, książek i filmów dla najmłodszych. Mali czytelnicy identyfikują się z jego sympatyczną, dobroduszną postacią i ciekawymi perypetiami.

Najbardziej znanym misiem na świecie jest oczywiście Kubuś Puchatek. Każdy z nas zna zapewne Misia Uszatka czy Paddingtona. Z kart książek macha do nas Miś Tuliś, Niedźwiedź - przyjaciel Maszy czy też słynny Baloo.

Niech Światowy Dzień Pluszowego Misia będzie okazją do rozpoczęcia wspaniałej przygody z misiowymi bohaterami książek, które czekają na półkach bibliotek. Zachęcamy wszystkie dzieci, by wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi poznały Misia Bysia, Braci Koala, Barnabę oraz mnóstwo puszystych historyjek.

Materiał: Jolanta Dąbrowska - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)