Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

19 października 2021

Po francusku szukali różnic i podobieństw. Odbyli kurs językowy

fot. uczestnicy wyjazdu

fot. uczestnicy wyjazdu

Przez ostatnie dni czerpani pełnymi garściami, zdobywając# nową wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Mowa o kolejnej grupie nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, którzy w październiku 2021 r. gościli we Francji w ramach realizacji projektu unijnego.

Po zrealizowanych kursach w Polsce, przyszedł czas na Francję. Grupa 5 nauczycieli: Anita Piechowiak i Edyta Strzyżewska – polonistki, Monika Nowak i Michał Nowak – matematycy oraz Agnieszka Dolacińska – nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego wzięli udział w kursie języka francuskiego, który poprowadził Francuz, jednocześnie opiekun grupy – Alain Henry. Ponadto nauczyciele mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę informatyczną, zdobywając nowe umiejętności podczas kursu informatycznego.
Pedagodzy mieli okazję poznać francuski system edukacji, goszcząc w College F.M. Luzel w Plouaret, w którym uczy się 241 uczniów i pracuje 30 nauczycieli. Udali się też z wizytą do prywatnego katolickiego zespołu szkół La Croix Rouge w Brest, w którym dla porównania wiedzę zdobywa 4000 uczniów, a pracuje ponad 300 nauczycieli. Uczestnicy projektu obserwowali zajęcia języka angielskiego, matematyki, wychowania fizycznego i zintegrowane w klasie I. Wizyta w tych dwóch placówkach zaowocowała nowym doświadczeniem i zdobytą wiedzą. Cenne było spotkanie z kierownictwem zespołu szkół w Brest, podczas którego omówiono podobieństwa i różnice w systemach edukacyjnych, funkcjonujących w Polsce i we Francji. Poznanie zaplecza technicznego szkoły to kolejny punkt wizyty. W zespole funkcjonuje kilka warsztatów, m.in.: samochodowy, elektroniczny, logistyczny, pracownia projektowania i szycia odzieży oraz sale komputerowe.

Nauka języków przeplatała się z odkrywaniem kultury bretońskiej, poznawaniem zwyczajów, architektury, zabytków, przyrody oraz tej smacznej strony każdej kultury – kuchni.

Przypomnijmy, iż projekt, dzięki któremu nauczyciele udali się do Francji, realizowany jest w ramach programu ERASMUS+ akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej i ma na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Materiał: Marta Podemska - koordynator ds. promocji projektu

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)