Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2024

Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży. Podziękowania od komendanta

fot. por. Justyna Sejdowska-Szrajber

fot. por. Justyna Sejdowska-Szrajber

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach w czasie wolnym# od służby dokonał ujęcia sprawcy kradzieży. Dyrektor potulickiej jednostki penitencjarnej, ppłk Piotr Kijewski wyróżnił szer. Wojciecha Sarneckiego za postawę godną naśladowania.

Wzorowa postawa

Szer. Wojciech Sarnecki, na co dzień pełniący służbę w dziale ochrony, w czasie wolnym od służby dokonał ujęcia sprawcy kradzieży, do której doszło w dniu 14.01.2024r. w jednym z nakielskich sklepów. Funkcjonariusz widząc kradzież, zareagował i udał się w pościg za sprawcą, a nastepnie dokonał jego ujęcia. Dzięki osobistemu zaangażowaniu funkcjonariusza, sprawca kradzieży został zatrzymany, a mienie odzyskane.

Szczególne podziękowania

Kom. Jan Poźniak, Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią docenił postawę funkcjonariusza dziękując mu za wykazaną obywatelską postawę.

W swoim imieniu, a także policjantów Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za wzorową postawę oraz podjęte działanie."

Szczególne podziękowania za wzorową postawę funkcjonariusza wyraził również ppłk Piotr Kijewski, Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, w obecności kpt. Rafała Ciechackiego, zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach oraz ppor. Piotra Uniżyckiego, zastępcy kierownika działu ochrony.

"Zaprezentowana przez Pana postawa zasługuje na słowa najwyższego uznania i z pewnością przyczyniła się do budowania poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności".

Koledze, który wie, jak po służbie powinien zachować się funkcjonariusz publiczny, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał: por. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 28 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)