Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Początek roku szkolnego pełen atrakcji. Wycieczka do obserwatorium

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

W piątkowy wieczór 10 września br. uczniowie klas 5b i 5c Zespołu# Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina.

Wykorzystując bardzo dobre warunki atmosferyczne oraz wspaniałą widoczność, uczniowie mogli pod fachowym okiem miłośników astronomii – członków Pałucko – Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno – Ekologicznego: Panów Marka Nikodema i Bartosza Pilarskiego, obserwować niebo oraz poznać nowoczesną aparaturę, w tym największy w kraju teleskop amatorski ROLAND N24” f4,6. Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła prezentacja multimedialna pt. „Meteoryty – materia z kosmosu”. Po ogromnej dawce wiedzy przyszedł czas na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas: p. Małgorzata Kwaśniewska i p. Zofia Napierała, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Dorota Kamińska i p. Michał Wiśniewski.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)