Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 maja 2024

Podpisano porozumienie. Wzajemna współpraca obu podmiotów

fot. powierzone

fot. powierzone

15 maja 2024 r. w Zakładzie Karnym #w Potulicach podpisano porozumienie pomiędzy Klubem Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią, a Stowarzyszeniem Oficerów Więziennictwa dotyczące współpracy obu podmiotów w ramach działalności statutowej.

W podpisaniu porozumienia z ramienia Stowarzyszenia udział wzięli:

mjr Sebastian Kłosiński – Prezes Zarządu Głównego SOW oraz por. Bartosz Szadziul Przewodniczący Koła Terenowego SOW w Potulicach

Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią reprezentował:

mł. chor. rez. Lechosław Draeger – Prezes

Głównym elementem współpracy będzie podejmowanie wspólnych działań środowiska Klubu żołnierzy rezerwy oraz funkcjonariuszy Służby Więziennej w celu realizacji zadań związanych z działalnością statutową obu podmiotów.

Obie strony porozumienia liczą na wzajemną pomoc przy organizacji i prowadzeniu działań mających za zadanie promowanie podmiotów w środowisku lokalnym. W planach pozostaje organizacja wspólnych konferencji, spotkań oraz innych form popularyzujących problematykę związaną ze środowiskiem służb mundurowych, a także stworzenie przestrzeni do prowadzenia wielostronnych działań mających na celu czynne uczestnictwo w życiu publicznym, tak w wymiarze lokalnym jak i ogólnokrajowym.

Prezes mjr Sebastian Kłosiński nie krył zadowolenia z podpisania porozumienia:

„Podjęta inicjatywa jest dalszym krokiem w realizacji działań statutowych Stowarzyszenia. Chcemy działać na wszystkich istniejących płaszczyznach. Zależy nam, abyśmy byli skuteczni zarówno w działalności z zakresu promowania więziennictwa, ale również chcemy rozwijać kontakty ze środowiskami lokalnymi. Z radością łączymy siły z KŻR LOK w Nakle nad Notecią i wspólnie będziemy dążyć do wymiany doświadczeń i wypracowania wielu nowych rozwiązań.”

Materiał: por. Bartosz Szadziul

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)