Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 maja 2024

Podrzucał odpady do kontenerów przy cmentarzu. Wpadł przez fotopułapkę

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

Z uwagi na wcześniejsze, liczne zgłoszenia dotyczące nielegalnego #podrzucania odpadów do kontenerów usytuowanych przy cmentarzu w miejscowości Gorzeń, nakielska Straż Miejska podjęła w tej sprawie czynności wyjaśniające. W tym celu na miejscu została zamontowana fotopułapka, która w niedługim czasie pozwoliła ustalić sprawcę wykroczenia.

Na jednym ze zdjęć urządzenie zarejestrowało mężczyznę, wysiadającego z białego samochodu dostawczego, który w godzinach wieczornych wrzuca do pojemników duże worki z odpadami. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził, że w kontenerach znajdują się żółte worki ze styropianem oraz czarne z pianką poliuretanową. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono sprawcę wykroczenia, który został ukarany mandatem karnym.

Straż Miejska przypomina, że każdy kontener przy cmentarzu służy wyłącznie do zbierania śmieci pochodzących z danego cmentarza, takich jak znicze, wypalone wkłady, uschnięte kwiaty, wiązanki. Podrzucanie jakichkolwiek odpadów pochodzących z innych źródeł jest wykroczeniem i stanowi podstawę do ukarania mandatem karnym w związku z pozbywaniem się odpadów w sposób niezgodny z uchwałą Rady Miejskiej. Wszystkie tego typu działania podejmowane są przez Straż Miejską w trosce o porządek i ochronę środowiska. Dlatego funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby wszystkie osoby pozbywające się śmieci w sposób nielegalny były pociągane do odpowiedzialności.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)