Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Podsumowanie długiego weekendu. Na drogach powiatu było bezpiecznie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci powiatu nakielskiego czuwali nad bezpieczeństwem# osób przemieszczających się po drogach podczas długiego sierpniowego weekendu. Na powiatowych trasach było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Za nami długi sierpniowy weekend, podczas którego policjanci dbali o zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z powiatowych tras. Służbę na drogach pełnili zarówno policjanci referatu ruchu drogowego, jak i mundurowi z prewencji.
Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką przemieszczały się auta, sprawdzali czy kierowcy zapinają obowiązkowe pasy bezpieczeństwa oraz jak przewożone są dzieci. Kontrolowano także stan techniczny aut i ich wyposażenie.

Miniony weekend na powiatowych drogach ocenić można jako bezpieczny. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, nie było osób rannych ani ofiar śmiertelnych. Zgłoszonych został 5 kolizji drogowych. Niestety nie wszyscy kierowcy wybrali się w trasę trzeźwi. Zatrzymano trzy osoby, które w stanie po użyciu alkoholu wsiadły za kierownicę. Ich zachowanie oceni sąd.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)