Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Podsumowanie przedłużonego weekendu. W regionie doszło do 173 kolizji

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Zakończył się długi weekend związany ze Świętem Wniebowzięcia# NMP. Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców regionu, jak również podróżujących, przemieszczających się przez nasze województwo. W tym roku policjanci odnotowali mniejszą ilość wypadków, jednak ofiar śmiertelnych było niestety więcej.

Policjanci podejmowali działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz dbali o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, techniczny pojazdów, bezpieczny sposób przewożenia dzieci w fotelikach, a także czy inni podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa. W szczególności jednak funkcjonariusze eliminowali z ruchu drogowego kierujących zagrażających innym uczestnikom poprzez agresywne i niebezpieczne zachowania.

Przez cztery dni długiego weekendu w województwie kujawsko-pomorskim wydarzyło się 6 wypadków, w którym śmierć poniosły 4 osoby, a 8 zostało rannych. Doszło również do 173 kolizji. Wprawdzie w tym roku policjanci odnotowali wyraźny spadek zdarzeń drogowych, jednak przez brak rozsądku, wyobraźni oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego ofiar było więcej. W jednym z wypadków życie straciła czteroosobowa rodzina.

Niestety, nie obyło się bez osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Policjanci ujawnili 108 nieodpowiedzialnych kierowców.

Materiał: mł. asp. Agnieszka Bubień

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)