Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Pogadanki profilaktyczne. Wizyta policjantki w szkole w Dziewerzewie

fot. powierzone

fot. powierzone

Policjantka omówiła wiele różnych tematów związanych z# bezpieczeństwem, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.

W minionym tygodniu przedszkolaki i uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie uczestniczyli w pogadankach profilaktycznych przeprowadzonych przez nakielską policjantkę asp. Zofię Wrzeszcz.

Dzieci rozmawiały z mundurową między innymi na temat przepisów ruchu drogowego. Policjantka przypominała znaczenie znaków drogowych, informowała, jak na drodze powinien zachowywać się pieszy, a także zwracała uwagę na konieczność noszenia na odzieży elementów odblaskowych.

Funkcjonariuszka omówiła również zasady zachowania w sytuacjach, kiedy dziecko zostanie zaczepione przez osobę nieznajomą oferującą na przykład podwiezienie do domu czy poczęstunek słodyczami.

Mundurowa przypomniała też numery alarmowe wszystkich służb ratunkowych i omówiła przypadki, kiedy należy z tych numerów korzystać, co może się okazać bardzo przydatne w trudnej sytuacji.

Na zakończenie pogadanek dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni oraz Starostwo Powiatowe.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)