Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 września 2021

Policjanci ponownie spotykają się uczniami. Przekazują im cenne rady

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem, mundurowi z# Nakła zajmujący się działalnością profilaktyczną, rozpoczęli wizyty w placówkach oświatowych na terenie gminy. Jako pierwsi policyjną profilaktyką objęci zostali najmłodsi uczniowie nakielskiej „dwójki”.

Bardzo ważnym jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze i nie tylko. Corocznie w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci powiatu nakielskiego spotykają się z uczniami w różnych placówkach oświatowych i uczą ich zasad ruchu drogowego i przypominają ważne kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Jako pierwszych, mundurowi odwiedzili uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. Zajęcia dla dzieci prowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowi mł. asp. Łukasz Szczepaniak i mł. asp. Patryk Dutkiewicz.

Policjanci wiele uwagi poświęcili kwestiom związanym z ruchem drogowym. Przypominali dzieciom, że poruszając się po drodze muszą bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów, iść właściwą stroną drogi, ustępować pierwszeństwa pojazdom, a przez jezdnię przechodzić jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Mundurowi przestrzegali też przed zabawami w rejonie dróg i zwracali uwagę dzieciom, aby nosiły na plecakach i odzieży elementy odblaskowe, przypominając, jaką rolę pełnią świecące elementy. Dzieci uczyły się też znaków i sygnałów drogowych, a poznane zasady miały okazję również ćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego.

Mowa była też o numerach alarmowych i przypadkach, kiedy należy z nich korzystać, a także o zachowaniu podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Prócz rad, policjanci mieli dla dzieci także prezenty, tj. kolorowanki i odblaski zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)