Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

O tym, że każda służba jest inna i niejednokrotnie przynosząca nieoczekiwany obrót przekonali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Aspirant Karolina Wolter i sierżant sztabowy Krzysztof Idczak, bo o nich mowa, patrolowali ulicę Armii Krajowej w naszym mieście. Jadąc w kierunku Osielska, zauważyli, leżącego na lewym pasie ruchu, ptaka. Natychmiast zatrzymali w bezpiecznym miejscu radiowóz, zadbali o bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, po czym policjantka podeszła do, jak się później okazało, myszołowa. Ptak siedział oszołomiony z zamkniętymi oczami, wyglądał jakby chwilę wcześniej został potrącony przez auto. Policjantka zawinęła myszołowa w bluzę i przeniosła do radiowozu. W tym czasie drugi z policjantów skontaktował się z dyżurnym bydgoskiej komendy, który na miejsce skierował patrol bydgoskiej Straży Miejskiej. Następnie strażnicy przewieźli ptaka do lecznicy. Tam został zbadany. Okazało się, że nie doznał obrażeń i został wypuszczony na wolność.

Wszystko wskazuje jednak na to, że gdyby nie reakcja policjantów, ptak z pewnością zginąłby pod kołami przejeżdżających aut, gdyż natężenie ruchu było duże.

Po raz kolejny powiedzenie być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dzięki reakcji aspirant Karoliny Wolter i sierżanta sztabowego Krzysztofa Idczaka myszołów żyje i dalej jest częścią pięknej otaczającej nas przyrody.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (8)

  Wybielanie przestępców, w dniu 27-05-2024 11:03:34 napisał:

  I co teraz brawo mamy bić

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Sw, w dniu 27-05-2024 11:55:04 napisał:

  A będą jakieś informacje na temat tego co się dzieje w nakielskiej komendzie? Przecież to podatnicy na Nich płacą więc chcemy wiedzieć który to bandzior a który policjant

  odpowiedz

  • 0 (0)

  chronimy-bronimy xD, w dniu 27-05-2024 14:08:18 napisał:

  "Michał nie żyje tylko dlatego, że do mieszkania wpuścił policjantów. Ci - zdaniem prokuratury - pobili go na śmierć. Mało tego, znęcali się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Sąd - na wniosek prokuratury - posłał do aresztu dwóch policjantów, którzy mieli doprowadzić do śmierci syna pani Magdaleny."

  odpowiedz

  • 1 (3)

  XD, w dniu 27-05-2024 14:32:02 napisał:

  Ja przygarnąłem kota i kupuje mu karmę, gdzie mam to zgłosić abyście opisali i moja piękna historię

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zadaj pytanie
40PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)