Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 kwietnia 2022

Policjantki oprowadzały po komendzie. Dzieci były zachwycone

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z# Przedszkola „Wesoła Piątka” z Nakła. Gości oprowadzały po jednostce policjantki zajmujące się profilaktyką, które na zakończenie spotkania przeprowadziły krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do nakielskiej komendy Policji zawitały „Żabki” z przedszkola „Wesoła Piątka”. W murach jednostki gości powitały mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. Monika Sobieszczyk z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Policjantki oprowadziły dzieci po komendzie. Miały one między innymi okazję poznać, jak pracują dyżurni na stanowisku kierowania jednostki. Dowiedziały się, jakie są numery telefonów poszczególnych służb i w jakich sytuacjach należy z tych numerów korzystać. Mali goście mieli także okazję zobaczyć policyjny areszt i dowiedzieć się na czym polega praca pełniącego tam służbę policjanta.

Następnie dzieci obejrzały radiowóz, za którego kierownicą miały możliwość usiąść, a także dowiedzieć się na czym polega praca przewodnika policyjnego psa. O swoich zadaniach i czworonożnym podopiecznym opowiadał asp. szt. Łukasz Król. Mundurowy zaprezentował krótki pokaz umiejętności swojego pupila, a także omówił zasady, o jakich powinny pamiętać dzieci, kiedy zostaną zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie spotkania, w świetlicy jednostki, mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. Monika Sobieszczyk przeprowadziły lekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i uczyły dzieci podstawowych znaków i sygnałów drogowych, a także prawidłowego zachowania na drodze. Maluchy otrzymały też odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)