Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Uczniowie Krzywoustego w Elsterwerdzie

fot. powierzone

fot. powierzone

Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią, do kalendarza cyklicznych wydarzeń w I Liceum #Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego powrócił projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

W dniach 22.05.-26.05.2023 szesnaścioro uczniów "Krzywego" wyjechało do zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech Elsterschloss-Gymnasium. Cały projekt obejmuje dwa tygodnie współpracy. Jeden tydzień uczniowie I LO spędzają u rodzin niemieckich, natomiast drugi tydzień jest rewizytą w Nakle uczniów z Niemiec.

Podczas wspólnych dni młodzież uczestniczyła w wielu atrakcyjnych wydarzeniach: wycieczce krajoznawczej do Drezna, zajęciach sportowych, kulinarnych, muzycznych oraz pracy nad projektem itp.

Główne cele projektu wymiany młodzieży to nie tylko doskonalenie umiejętności językowych, ale również zdobycie szerszej perspektywy patrzenia na świat, dostrzeganie podobieństw i różnic kulturowych oraz przełamywanie stereotypów i nawiązanie międzynarodowych relacji.

To wszystko jest możliwe dzięki finansowemu i merytorycznemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Do realizacji projektu przyczyniają się także środki pozyskane od Powiatu Nakielskiego. 

Międzynarodowa wymiana młodzieży to niezapomniana przygoda, nauka samodzielności i wzajemnego szacunku wobec innych kultur. 

Licealiści z Krzywoustego są wdzięczni przyjaciołom z Elsterwerdy za ten niezwykły tydzień pełen wspaniałych wrażeń i cieszą się na spotkanie we wrześniu.

Materiały: Katarzyna Łapińska i Katarzyna Pawlak-Marosz - koordynatorki wymiany

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)