Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

24 lutego 2020

Ponad 600 Terytorialsów wzięło udział w szkoleniu. Obejmowało ono dwa etapy

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 22-23 lutego br. w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. gen Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” szkoliło się# ponad 600 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. Intensywne szkolenie obejmowały żołnierzy zarówno z etapu indywidualnego, jak i specjalistycznego.

- Jesteśmy dumni, że tak liczne grono Terytorialsów szkoliło się tak intensywnie. Jest to bardzo ważne ze względu na ich sprawność jak i efektywności wykonywanych działań - komentuje dowódca 8K-PBOT płk Krzysztof Stańczyk.

Szkolenie rotacyjne programowe w etapie indywidualnym obejmuje szereg zagadnień, które mają charakter szkolenia ogólnowojskowego. Jego głównym celem jest wykształcenie prawidłowych nawyków i właściwych reakcji żołnierzy na współczesnym polu walki. Do najważniejszych elementów szkolenia zaliczamy strzelanie z broni indywidualnej, taktykę, pierwszą pomoc przedmedyczną, elementy przetrwania.

Szkolenie rotacyjne programowe w etapie specjalistycznym skupia się na przygotowaniu do konkretnej funkcji pełnionej w pododdziale, np. saper, medyk, radiotelefonista.

Misją 8K-PBOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.
W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

Materiał: kpt. dr Diana Warchocka

Oceń artykuł: 10 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (28) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (18)

  ja, w dniu 24-02-2020 16:40:45 napisał:

  tragedia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (13)

  Obserwator, w dniu 24-02-2020 20:42:16 napisał:

  Pierdyknal bym tam kostkę trotylu tak z 200 gram , połowa by portki popuscila

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Aha, w dniu 25-02-2020 00:21:15 napisał:

  600zl za 2 dni na ulicy nie leży :D

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Żołnierz, w dniu 25-02-2020 07:39:06 napisał:

  Zabawa Antkowych harcerzyków trwa...

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Gnom z Zoliborza , w dniu 25-02-2020 08:01:38 napisał:

  Do kiedy ten cyrk będzie trwał? Wybuchowego Antka zamknąć w Tworkach, a resztę tego żałosnego towarzystwa rozgonić po lasach

  odpowiedz

  • 0 (8)

  podatnik, w dniu 25-02-2020 10:18:13 napisał:

  Chłopcy bawią się w wojnę na koszt podatników. Przecież to nie oni pracują na pieniądze, które trwonią na każdym kroku. Biesiada trwa a czy tra mać? okaże się w maju.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Lol, w dniu 25-02-2020 15:24:23 napisał:

  Kur... A myślałem, że to dziki!!! A to oni

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  ,,,,, w dniu 25-02-2020 16:41:08 napisał:

  Poziom twojej inteligencji jest zerowy człowieku!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  nakło, w dniu 25-02-2020 16:48:11 napisał:

  Przykre są negatywne komentarze przykrych ludzi, którzy siedzą z czterema literami przed telewizorem. Oczywiście byłe wojsko z zasadniczej to pełna profeska - specjalizacja w ścieleniu wozów ( tym to na pewno wystraszymy wroga), chlaniu - tutaj akurat nie trzeba nawet strzelać, bo sami popadają, o własne kończyny... No i konik zasadniczej - strzelanie raz na pół roku

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Kanapa
Przewóz krajowy
Pomoc drogowa
Blacharstwo
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)