Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Ponad 700 mieszkańców powiatu na kwarantannie. Zobacz piątkowy raport

fot. archiwum

fot. archiwum

28 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 57 262 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 271 osób zakażonych koronawirusem. 186 osób miało choroby współistniejące.

Województwo kujawsko-pomorskie

Nowe przypadki: 2 186

Przypadki śmiertelne: 15

W ciągu doby w kujawsko-pomorskim wykonano 7 286 testów. W naszym województwie 18 506 osób przebywa na kwarantannie.

Powiat nakielski

W ciągu doby odnotowano 38 nowych zakażeń koronawirusem. Nikt nie zmarł z powodu Covid-19. Wykonano 149 testów, a 711 osób jest objętych kwarantanną.

Oceń artykuł: 2 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (21) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (39)

  Mariusz, w dniu 28-01-2022 11:29:37 napisał:

  Zdrowi ludzie więzieni w domach nazywamy to kwarantanna ...absurd goni absurd

  odpowiedz

  • -2 (38)

  Obserwator, w dniu 28-01-2022 13:50:46 napisał:

  Latajcie dalej z katarkiem na testy to będziecie co rusz w aresztach domowych siedzieć:-)

  odpowiedz

  • -2 (28)

  mieszanieć, w dniu 28-01-2022 14:03:32 napisał:

  głupki tylko się testują a PISIORY SIĘ CIESZĄ BO MAJĄ WYSOKIE STATYSTYKI

  odpowiedz

  • 0 (36)

  w, w dniu 28-01-2022 14:52:55 napisał:

  Mariusz, obserwator, mieszkanieć - czy zdajecie sobie sprawę z tego, że wasze wypociny czytają być może członkowie rodzin tych, którzy zmarli na covid? Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że tacy jak wy przyczyniają się do rozpowszechniania choroby? Czy bierzecie odpowiedzialność za utratę zdrowia i życia przez wiele osób? Nie zabierajcie głosu w sprawie, o której nie macie pojęcia. Nie chorowaliście jeszcze? To gratuluję. Ale jeśli ciężko zachorujecie, to wtedy pożałujecie swoich durnych wpisów.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 2 (20)

  mariusz, w dniu 28-01-2022 16:02:21 napisał:

  niestety ludzie umierali umierają i będą umierać to przykre ale niestety takie jest życie i nie zmienią tego żadne kwarantanny maseczki dystans czy co tam jeszcze mądre głowy wymyślą ... zawsze jedyną rzeczą którą można robić to leczyć i starać się pomóc ludziom lecząc ich a nie udzielając teleporad ....nie da się zamknąć ludzi w domu na kolejne 2 lata bo widzimy już że te wszystkie obostrzenia kwarantanny paszporty covidowe nic nie zmieniły i powoli kraje sie zaczynają z tego wycofywać bo nie móżna brnąć w absurd bez końca

  odpowiedz

  • 6 (18)

  bez maseczki, w dniu 28-01-2022 16:47:55 napisał:

  Nie róbcie dramy-zmarły 85 osoby.Jak na stan pandemii a ta ma jak wiemy zasięg światowy to prawie tyle co nic.Pod jednym wszak warunkiem,że te dane są obiektywne,uczciwe a jak wiemy niestety tak nie jest bo przy tych danych się "majstruje" Każdy zgon to wielka strata,ale każdego dnia,każdej godziny w Polsce umiera znacznie więcej osób którym nie udało się pomóc i skutecznie leczyć..Da się to wykazać,ale rządzący tego nie zrobią.Wolą świętować zmyślone sukcesy.Za moment już niebawem z rozbrajającą szczerością oznajmią,że czas uznać Covid-19 "grypą" i zaprzestać ją zwalczać.Poczekajmy jeszcze miesiąc i sytuacja nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki się zmieni.Znajdą się nagle ci sami lekarze celebryci z TV którzy naukowo to społeczeństwu wyjaśnią.Póki co trwa narodowa pozorowana histeria by się szczepić i "dobić" do 70-75 % tego co uzgodnili na szczycie UE.Ciemny lud miał to kupić,ale jak widać Polacy to naród z genem buntu hehehe i zwietrzyli podstęp.

  odpowiedz

  • 0 (12)

  Krzysztof, w dniu 28-01-2022 17:22:56 napisał:

  W sprawie nowych danych ostro wypowiedział się też rzecznik Protestu Medyków Gilbert Kolbe: "Mówiliśmy, ostrzegaliśmy, prosiliśmy. Co zrobił rząd? NIC. Jakoś to będzie. Macie krew na rękach. Jesteście obrzydliwi w swojej nieudolności. To nie jest kolejna afera. To narażanie Polek i Polaków na uszczerbek na zdrowiu i śmierć". Swoje opinie wyrazili też dziennikarze. "Ponad 30 tys. zakażeń, a rząd nie wprowadza obostrzeń, rozgrywa Radę Medyczną przy premierze, która rezygnuje z doradzania, bo władza woli słuchać antyszczepionkowców, nie ekspertów. Jest gorzej i będzie jeszcze gorzej. Nieudolność rządu coraz boleśniejszy dla społeczeństwa. Interesują ich słupki poparcia w sondażach aby jak najdłużej siedzieć przy korycie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (19)

  X, w dniu 28-01-2022 18:41:04 napisał:

  Lepiej 2 metry odstępu niż 2 metry pod ziemią .Informacje pisane przez idiotów nie interesują mnie ,robię tak ,aby być bezpiecznym.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (21)

  Marek, w dniu 28-01-2022 18:43:32 napisał:

  Taka to straszna pandemia że akurat co roku jakimś cudem w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu nie atakuje. Wtedy straszny covidek robi sobie wolne i wyjeżdza na wakacje. A te całe obostrzenia i tak nic nic dają to dobrze że Polska nie poszła śladami Francji, Niemiec, Włoch i Austrii. Przypuszaczam że znowu w maju będzie cud i covidka nie będzie. Do jesnieni będzie spokój.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Bereza, w dniu 29-01-2022 12:03:32 napisał:

  Jak tak dalej pójdzie, to dla niezaszczepionych uruchomią obóz w Oświęcimiu.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Proste, w dniu 29-01-2022 13:22:46 napisał:

  Ja nie neguje tego wirusa ale prosiłbym abyście przeczytali o zeszłotygodniowych wynikach CDC w Kalifornii i Nowym Jorku. Otóż chodzi o to że przechorowanie wirusa czyli nabycie odporności naturalnej prawie 3 krotnie zmniejsza ryzyko hospitalizacji a prawie 5 krotnie zarażenia covid. Co teraz powiecie ozdrowieńcom ktorych zmuszono albo namówiono na szczepienia. Przecież to jest ewidentny NOP!

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Proste, w dniu 29-01-2022 13:26:56 napisał:

  Moje dochody to około 300000zl rocznie, niech mi ten nierząd to zrekompensuje i mogę, siedzieć w domu i nic nie robić. W przeciwnym wypadku odpier... się.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Schab b/k
14,44PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)