Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2021

Poszerzyli wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Był też konkurs

fot. pow.

fot. pow.

W mijającym roku szkolnym uczniowie klas ósmych Zespołu# Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią na zdalnym nauczaniu z języka niemieckiego zaznajamiali się również z tematyką dotyczącą wiedzy o państwach niemieckiego obszaru językowego.

W ramach projektu pt. „Andere Länder, andere Sitten – co kraj, to obyczaj” uczniowie poznawali zwyczaje towarzyszące okresowi adwentu, Bożego Narodzenia, karnawału, Wielkiego Postu i Wielkiej Nocy w państwach niemieckojęzycznych. Na zakończenie projektu odbył się konkurs wiedzy.

Największą wiedzą wykazały się uczennice klasy VIII B: Maria Januszewska i Julia Adamczyk.

Na wyróżnienie zasłużyły prace konkursowe: Zofii Knioły (kl. VIII C), Klaudii Kauc (kl. VIII C) oraz Nikodema Wiki (kl. VIII D).

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)