Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2022

Poważne utrudnienia na wojewódzkiej „223”. Już od dzisiaj!

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

Korków i utrudnień w ruchu należy spodziewać się tuż po długim#, sierpniowym weekendzie na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 223 Bydgoszcz- Białe Błota. Ekipy drogowców rozpoczną układanie nowej nawierzchni bitumicznej- wiążącej i ścieralnej. Z tego powodu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy w dniach 16- 19.08.2022 (od wtorku do piątku).

Przez te cztery dni STRABAG zamierza prowadzić roboty budowlane w godz. 6:00- 19:00. Ruch prowadzony będzie wahadłowo, naprzemiennie jednym lub drugim pasem- zależnie od postępu prac. Z tego powodu należy spodziewać się korków- zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu na najbardziej obciążonym odcinku drogi w regionie.

Na całej długości remontowanego odcinka drogi, wykonawca ułoży siatkę przeciwspękaniową oraz warstwy mineralno- bitumiczne. Dotychczas wykonano frezowanie warstwy ścieralnej starej nawierzchni oraz ułożono warstwę profilową. Dodatkowo ekipy drogowców dokonały profilowania rowów. Wybudowano też nowe wyspy dzielące, w okolicach skrzyżowania z ulicą Centralną.

Zgodnie z harmonogramem dalszych prac, od poniedziałku 22.08. planowane jest wykonanie zjazdów w ul. Centralną oraz Altanową. Kolejny etap robót obejmie profilowanie pobocza, rowów odwadniających, a także montaż oznakowania pionowego i wykonanie oznakowania poziomego.

Termin wszystkich zaplanowanych robót jest uzależnione od warunków atmosferycznych, dlatego o wszystkich zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco. Kierowcy muszą się jednak oswoić ze świadomością, że w nadchodzącym tygodniu czekają ich ciężkie chwile na remontowanym odcinku wojewódzkiej „223”.

Materiał: UG Białe Błota

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

Robot chirurgiczny w Centrum Onkologii. Pierwsze operacje już w październiku

Specjaliści z marszałkowskiego Centrum Onkologii intensywnie# szkolą się w operowaniu za pomocą robota chirurgicznego – zaawansowanej technologicznie aparatury umożliwiającej niezwykle precyzyjne małoinwazyjne operacje, a nawet zabiegi operacyjne na odległość. Zakup finansowany jest środkami naszego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach unijnego instrumentu REACT-EU, wspomagającego m.in. wychodzenie z kryzysu wywołanego pandemią. Podobne narzędzie wkrótce trafi też do innej marszałkowskiej placówki, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

(czytaj więcej)
0

Grzybiarze tracą orientację w lesie. Policja apeluje o rozwagę

Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek# na łonie natury. Ostatnie godziny pokazują jednak, że wybierając się tam w pojedynkę, grzybiarze przeceniają swoje możliwości. Szczęśliwie zakończyła się wyprawa 76-letniej bydgoszczanki, która straciła przytomność w lesie. Odnaleźli ją zaalarmowani o jej niepowrocie policjanci. Funkcjonariusze apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

(czytaj więcej)