Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2022

Poważne utrudnienia na wojewódzkiej „223”. Już od dzisiaj!

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

Korków i utrudnień w ruchu należy spodziewać się tuż po długim#, sierpniowym weekendzie na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 223 Bydgoszcz- Białe Błota. Ekipy drogowców rozpoczną układanie nowej nawierzchni bitumicznej- wiążącej i ścieralnej. Z tego powodu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy w dniach 16- 19.08.2022 (od wtorku do piątku).

Przez te cztery dni STRABAG zamierza prowadzić roboty budowlane w godz. 6:00- 19:00. Ruch prowadzony będzie wahadłowo, naprzemiennie jednym lub drugim pasem- zależnie od postępu prac. Z tego powodu należy spodziewać się korków- zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu na najbardziej obciążonym odcinku drogi w regionie.

Na całej długości remontowanego odcinka drogi, wykonawca ułoży siatkę przeciwspękaniową oraz warstwy mineralno- bitumiczne. Dotychczas wykonano frezowanie warstwy ścieralnej starej nawierzchni oraz ułożono warstwę profilową. Dodatkowo ekipy drogowców dokonały profilowania rowów. Wybudowano też nowe wyspy dzielące, w okolicach skrzyżowania z ulicą Centralną.

Zgodnie z harmonogramem dalszych prac, od poniedziałku 22.08. planowane jest wykonanie zjazdów w ul. Centralną oraz Altanową. Kolejny etap robót obejmie profilowanie pobocza, rowów odwadniających, a także montaż oznakowania pionowego i wykonanie oznakowania poziomego.

Termin wszystkich zaplanowanych robót jest uzależnione od warunków atmosferycznych, dlatego o wszystkich zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco. Kierowcy muszą się jednak oswoić ze świadomością, że w nadchodzącym tygodniu czekają ich ciężkie chwile na remontowanym odcinku wojewódzkiej „223”.

Materiał: UG Białe Błota

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)