Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2022

Poznali zawód strażaka od podszewki. Uczniowie zwiedzili komendę

fot. st. kpt. Paweł Przybylski - KP PSP w Nakle

fot. st. kpt. Paweł Przybylski - KP PSP w Nakle

25 marca Komendę Powiatową PSP w# Nakle nad Notecią odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie. W związku ze zbliżającym się świętem strażaków była to wyjątkowa okazja to bliższego zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy PSP.

Podczas spotkania zaprezentowano uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy, jak również przypomniano procedurę alarmowania podczas nagłych zdarzeń. Oprócz cennych lekcji z zakresu bezpieczeństwa dla uczniów przygotowano również atrakcje w postaci zwiedzania strażackiego garażu, a dokładniej sprzętu będącego na wyposażeniu tutejszej jednostki. Sygnał strażackich syren jak i możliwość rywalizacji z wykorzystaniem hydronetek wodnych niewątpliwie pozostanie uczniom w pamięci. Pozostaje mieć nadzieję, że wycieczka rozbudziła w uczniach chęć poznawania zawodu strażaka, a w przyszłości być może niejeden z nich wybierze właśnie ten zawód.

Materiał: st. kpt. Paweł Przybylski - KP PSP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)